Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Když jsem včera ležel čelem na klávesnici, hodiny už tři hodiny ukazovaly, že je vlastně dneska, a na monitoru svítilo vývojové studio. Po zhruba sedmi hodinách víceméně tvrdé programátorské dřiny mi klesla hlava, která se pořád dokola snažila vyřešit ten problém.
Ten zpropadenej problém!
"Kdyby se to dalo aspoň nějak rozumně debugovat," opakoval jsem si ten večer nervózně a pořád dokola. Všechny možné příčiny téhle anomálie jsem už vyzkoušel. Vždycky to vypadalo, že jsem na to kápnul, abych v následující vteřině zjistil, že se všechno naopak ještě víc zamotalo. Odmítal jsem se vzdát, bojoval jsem a únavou ani nepostřehl, že nejenže už dávno nepřemýšlím, ale už se o to ani nesnažím.
Prostě to nejde!
Klávesnice začala pomalu přijímat příkazy mojí tváře.
Prohrál jsem.
Moje mysl se pomalu vzdalovala od mého těla, přestala postupně vnímat hučení chlazení počítače, pískání v uších, které se dostavilo už kolem půlnoci, jenom si ponechala ten stále nepříjemnější tlak na čelo... Bylo ticho a já zjistil, že moje hlava přemýšlí sama od sebe. A asi po dvou vteřinách jí došlo, proč se to sakra děje. Kdyby tělo ještě bylo pod mojí kontrolou, určitě bych ještě probudil monitor z úsporného režimu. Ale ani jsem se nebál, že bych tu bombu do rána zapomněl...
Poznámka: Toto je příběh podle skutečné události.
Poznámka2: Zůstal jsem tady trochu dlužen, jak to dopadlo, neboť v době psaní textu jsem to ještě nevěděl. Skutečně to bylo řešení. Jaká poetika! A říct, o co šlo, se nedá, nic vtipného na způsob divného malloc() to nebylo :P
Tiskni
Sdílej:
Zajímavé! Znám termín "umakartové čelo". To je když piják v restaurantu nevalné úrovně (umakartové stolky) upadne zmožen čelem na tento a oddá se hlubokým, lihovým meditacím.U nás říkáme těmhle čtenář knih. Pak je taky ještě hvězdář, to když dotyčný svalí hlavu dozádu, tedy obličejem vzhůru. Myslím, že sou ještě další podobný termíny, ale teď si nemůžu vzpomenout...
ať to neřešim, že to je bug libavcodecuTo potesi