Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Komunikaci zachytává a ukládá server...Jenže tohle je právě ten hlavní důvod, proč tyhle Googlovy služby nepoužívám. Má do toho přístup nejen Google samotný, ale také např. americké státní orgány. Ano, možnost vyhledávat je hezká. Ale raději vyhledávám na svých médiích, která mám pod kontrolou, než aby se mi mohl hrabat v životě i leckdo další.
Ze do toho bude mit pristup Google, nebo co ja vim CIA je mi naprosto ukradene, protoze nejsem terorista, ani zadny jiny radikal. Nemam se ceho bat a jen to zvysi bezpecnost nasi spolecnosti.bojim se lidi s takovym smyslenim zvlast tech co maji moznost takove nazory vnutit ostatnim
Takže kde je, kurňa, jaký rozdíl?Ten je samozřejmě velice podstatný. Tady zatím ještě platí české zákony, a tedy pokud má policie provést domovní prohlídku, musí mít souhlas soudu. To znamená, že pokud by se měli hrabat v mailech z počítače, musejí toto absolvovat. Takže aby k tomu došlo, musí být už pořádný důvod. Oproti tomu u Googlu jim stačí (v rámci Patriot Act) pouze poslat Google zprávu, ten jim otevře vrata dokořán a FBI se může přehrabovat dle libosti.
Tiskni
Sdílej: