Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Hraju si s televizí v kompu, koukam na čt2, kde je Euronews, došlo mi, jak nestíhám anglinu. Zároveň jsem si uvědomil, že sice vim, že Chamberlain udělal 100 bodů v jednom zápase ... ale nic víc. (Jsou tam zprávy odevšad.)
Takže našel jsem na netu pár odkazů: Životopis Wilta Chamberlaina, Zápis ze zápasu se 100 body, 2.3.1962, Asi závěr?.
Před chvílí skončily na čt2 další Etudy, tuty byly v porovnání s předchozíma docela "kapkovitý", tak drsnej konec jsem nečekal.
Na ty Etudy mne napadá tak jediná odpověď - "Život je těžký, jeden z nejtěžších".
Objevil jsem, že skutečně tu, v blozích na AbcL, trávim dost času, čili pokusím se moje "krafání" omezit. I k tomu vedou podněty z Etud, ke snaze o více snahy.
(Vím ale, že někdo zanechá po sobě stopu v činech, někdo v tom, že svým řečněním nadchne k činům jiné - a oba mají svůj díl v dějinách. To jsou velikášský myšlenky, co? )
Když už jsem objevil, že lze měnit směr otevírání tabů v Mozille, tak jsem si to všude nastavil, navíc jsem zjistil, že se mi zdá hezčí, jemnější vykreslování html stránky v Mozille, než v Firefoxu? Třeba to je někde v nastavení, zatím jsem spokojený. Zase Mozilla (aspoň u mne) u záložek nezobrazuje ikony - třeba z roota, email.Seznamu nebo z Penguina.
P.S. Doplněno: Manželské etudy opakují na čt2 1.2.2006 od 23:45, čili komu utekly, ať neváhá.
P.P.S. Přišlo by vám divný, kdybych chtěl na hlavní protagonistku udělat sbírku? Domluvit se a poslat peníze do ČTv, ať jí to předaj? Takovejch zoufalců je třeba víc, to už je jendo, kolik jich je, ale občas to zabolí. Snad bych dokázal zůstat v anonymitě.
Na Floře kdysi prodával jeden člověk Nový prostor, byl jsem jeho skoro pravidelným odběratelem, ale jednou mne namích pocit, že mu to nějak stouplo do hlavy - neměl zpátky, když bylo nějaký extra číslo - ta suma mu byla lhostejná, přestože to vycházelo dobře na vrácení. Působil na mne dojmem takového vysmátého človíčka, jako by mu bylo všechno jedno - nějak jsem ho nepoznal, před tím jsem s ním dával občas řeč. A pak se ztratil - třeba už to fakt měl někde na háku, našel konečně něco lepšího. Kéž by měl. Občas mi chybí, vypadal docela důstojně, svého času mi pomohl vnést do života řád a lepší orintaci.
ManzelskeEtudy.avi jsou na BitTorentu, snad jsem to zde uvedl dobře - nejde mi otevřít?
Tiskni
Sdílej:
Dík za tip, čaaem je zkusim. Jak jsem zaslech, je těch extensions na desítky - je co zkoumat.
Dnešní etudy mam celé nahraní, 3.5GB mpeg, tak to ještě avidemuxnout a bude to na posílání těm přátelům, co to budou chtít vidět.
Zkomprimovaný to už je, na 700MB, než najdu kam a narvu to tam, tak to bude "chvíli" trvat.
Problém: prej to zasahuje do autorských práv, uložení a sdílení na ftp. Veřejnou ajpinu nemam, abych nabíd stáhnutí od sebe. Tak uvidim, jak to vyřešim.
Za nakopnutí dík. Mam už nainstalovaný bittorrent-gui a bittorrent, nastavil jsem "peice size" na 128 kB, vytvořené soubory ke sdílení je:
733941760 led 30 09:08 CT2ManzelskeEtudy.avi 112169 led 31 15:18 CT2ManzelskeEtudy.avi.torrenta hledám, co dál, zatím na faqu. Bohužel, nejenže na wifině máme NAT, ale i provider ho tuším má.
Je tam skript na zjištění natu ... výsledek:
initializing...
Your local IP address is 192.168.0.11
Your global IP address is 80.250.1.238
It would appear that your machine does use NAT.
Your machine has an IP address of 192.168.0.11,
but your browser connected to this page from 80.250.1.238!
You are in the private range: 192.168.0.0 - 192.168.255.255 (192.168/16 prefix)
Takže mám za to, že stahovat na BT bych mohl, ale uploadovat asi ne? Pokud je princip BT stejný ja ko p2p, tak se musím připojit někam s veřejnou ajpinou.
Když jsem tak přemýšlel o těch Etudách, vzpomněl jsem si na povídku pana Nepila "O Joklovi, Tomášovi a Evě", je to stejně tak drsný. Něco vy stylu Romea a Julie a "co by kdyby".
Původně mne k napsání tohlde blogspotu přiměla nějaká reklama na Euronews, kde chlapa padajícího z lešení zachrání něco jako airbagy, co se kolem něj rozvinou těsně před dopadem.