Open source reimplementace počítačových her Tomb Raider I a Tomb Raider II spolu s dalšími vylepšeními a opravami chyb TRX byla vydána ve verzi 1.0. Jedná se o sloučení projektů / enginů TR1X a TR2X do jednoho TRX. Videoukázka na YouTube.
Společnost Seznam.cz spouští konverzační nástroj založený na umělé inteligenci Seznam Asistent. Asistent využívá vlastní jazykový model SeLLMa a dočasně i komerční modely od OpenAI provozované v evropských datacentrech prostřednictvím Microsoft Azure. Dlouhodobým cílem Seznamu je provozovat Asistenta výhradně na interních jazykových modelech a ve vlastních datových centrech.
Software LibrePods osvobozuje bezdrátová sluchátka AirPods z ekosystému Applu. Exkluzivní funkce AirPods umožňuje využívat na Androidu a Linuxu. Díky zdokumentování proprietárního protokolu AAP (Apple Accessory Protocol).
Byl vydán AlmaLinux OS 10.1 s kódovým názvem Heliotrope Lion. S podporou Btrfs. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Placená služba prohledávání zprostředkovatelů dat a automatického odstraňování uniklých osobních údajů Mozilla Monitor Plus bude 17. prosince ukončena. Bezplatná monitorovací služba Mozilla Monitor bude i nadále poskytovat okamžitá upozornění a podrobné pokyny k omezení rizik úniku dat. Služba Mozilla Monitor Plus byla představena v únoru loňského roku.
Waydroid (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové verzi 1.6.0. Waydroid umožňuje spouštět aplikace pro Android na běžných linuxových distribucích. Běhové prostředí vychází z LineageOS.
Příspěvek na blogu Raspberry Pi představuje novou kompletně přepracovanou verzi 2.0 aplikace Raspberry Pi Imager (YouTube) pro stažení, nakonfigurování a zapsání obrazu operačního systému pro Raspberry Pi na SD kartu. Z novinek lze vypíchnout volitelnou konfiguraci Raspberry Pi Connect.
Memtest86+ (Wikipedie), svobodný nástroj pro kontrolu operační paměti, byl vydán ve verzi 8.00. Přináší podporu nejnovějších procesorů Intel a AMD nebo také tmavý režim.
Programovací jazyk Racket (Wikipedie), tj. jazyk z rodiny jazyků Lisp a potomek jazyka Scheme, byl vydán v nové major verzi 9.0. Hlavní novinku jsou paralelní vlákna (Parallel Threads).
Před šesti týdny bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Minulý týden byly na stránkách Arduina aktualizovány podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů. Objevily se obavy, že by otevřená povaha Arduina mohla být ohrožena. Arduino ubezpečuje, že se nic nemění a například omezení reverzního inženýrství v podmínkách používání se týká pouze SaaS cloudové aplikace.
Dík za tip, čaaem je zkusim. Jak jsem zaslech, je těch extensions na desítky - je co zkoumat.
Bohužel jsem to neviděl celé, ale konec... Teď ještě ty Katowice do toho, vždyť to mám kousek za hranicema
Ale aspoň si člověk uvědomí, že nervovat se kvůli blbostem nemá smysl.
Dnešní etudy mam celé nahraní, 3.5GB mpeg, tak to ještě avidemuxnout a bude to na posílání těm přátelům, co to budou chtít vidět.
Zkomprimovaný to už je, na 700MB, než najdu kam a narvu to tam, tak to bude "chvíli" trvat.
Problém: prej to zasahuje do autorských práv, uložení a sdílení na ftp. Veřejnou ajpinu nemam, abych nabíd stáhnutí od sebe. Tak uvidim, jak to vyřešim.
Za nakopnutí dík. Mam už nainstalovaný bittorrent-gui a bittorrent, nastavil jsem "peice size" na 128 kB, vytvořené soubory ke sdílení je:
733941760 led 30 09:08 CT2ManzelskeEtudy.avi 112169 led 31 15:18 CT2ManzelskeEtudy.avi.torrenta hledám, co dál, zatím na faqu. Bohužel, nejenže na wifině máme NAT, ale i provider ho tuším má.
Je tam skript na zjištění natu ... výsledek:
initializing...
Your local IP address is 192.168.0.11
Your global IP address is 80.250.1.238
It would appear that your machine does use NAT.
Your machine has an IP address of 192.168.0.11,
but your browser connected to this page from 80.250.1.238!
You are in the private range: 192.168.0.0 - 192.168.255.255 (192.168/16 prefix)
Takže mám za to, že stahovat na BT bych mohl, ale uploadovat asi ne? Pokud je princip BT stejný ja ko p2p, tak se musím připojit někam s veřejnou ajpinou.
Když jsem tak přemýšlel o těch Etudách, vzpomněl jsem si na povídku pana Nepila "O Joklovi, Tomášovi a Evě", je to stejně tak drsný. Něco vy stylu Romea a Julie a "co by kdyby".
Původně mne k napsání tohlde blogspotu přiměla nějaká reklama na Euronews, kde chlapa padajícího z lešení zachrání něco jako airbagy, co se kolem něj rozvinou těsně před dopadem.
Tiskni
Sdílej: