abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
včera 15:22 | Nová verze

Byla vydána nová verze 0.3.0 multimediálního serveru zprostředkujícího aplikacím na Linuxu jednotný přístup k audiu a videu PipeWire (Wikipedie). Přehled novinek v souboru NEWS na GitHubu. Zdůraznit lze například vylepšenou kompatibilitu s JACK.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 13:22 | Zajímavý článek

Michal Špaček informuje v článku Maximální délka platnosti HTTPS certifikátů bude zkrácena na 1 rok na svých stránkách: "Apple tento týden na setkání certifikačních autorit a prohlížečů oznámil, že od 1. září tohoto roku bude maximální platnost TLS certifikátů v Safari (a možná i v celém macOS a iOS) zkrácena na 1 rok, čímž v podstatě zabil certifikáty s delší platností".

Ladislav Hagara | Komentářů: 8
včera 13:00 | Nová verze

Byla vydána nová verze 12.8 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností s náhledy a animovanými gify v příspěvku na blogu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 4
22.2. 21:11 | Nová verze

Vyšla nová verze 1.4.0 nástroje pro připojení ke vzdálené ploše Remmina. Mezi změnami figurují např. opravy autentizace přes SSH nebo nakládání se schránkou při připojení přes RDP. Sestavení dostupná z PPA pro Ubuntu skončí ve prospěch Flatpaku a Snapu.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 5
21.2. 16:33 | Komunita

Google zveřejnil seznam 200 organizací přijatých do letošního Google Summer of Code (GSoC). Dle plánu se studenti přihlašují od 16. do 31. března. Vydělat si mohou od 3 000 do 6 600 dolarů. V Česku a na Slovensku 3 600 dolarů. Další informace v často kladených otázkách (FAQ). K dispozici jsou také statistiky z minulých let.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
21.2. 15:55 | IT novinky

Ve věku 74 let zemřel Lawrence Tesler. V 70. letech pracoval v Xerox PARC a posléze odešel do Apple. Zabýval se především zjednodušováním uživatelských rozhraní, byl odpůrcem modality a přispěl k prosazení moderního způsobu označování a kopírování textu – myší a klávesovými zkratkami (kombinace s XCV) – v raných Apple Human Interface Guidelines. Dále se podílel např. na vývoji Smalltalku a souvisejícího přenosného počítače Xerox NoteTaker nebo později PDA Apple Newton.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 9
21.2. 13:11 | Zajímavý článek

Aktuální příspěvek What is Mobile PureOS? na stránkách společnosti Purism je věnován operačnímu systému Mobile PureOS, tj. PureOS pro mobilní zařízení a především pro telefon Librem 5. Víceméně se jedná o stabilní Debian s GNOME doplněný o balíčky phosh, phoc, libhandy, Calls, Chats a další.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
20.2. 19:33 | Zajímavý článek

Jozef Mlich se v příspěvku PinePhone je nové OpenMoko na svém blogu věnuje svému novému linuxovému chytrému telefonu PinePhone v edici BraveHeart: "Momentálně se pocity z tohohle zařízení dají přirovnat k BrokenMoku. Většina věcí prostě nefunguje. Minimálně ne sama od sebe. Začít se dá už u samotného hardware, kde existuje wiki stránka popisující nedostatky".

Ladislav Hagara | Komentářů: 26
20.2. 10:00 | Zajímavý projekt

Justine Haupt aktualizovala svůj open source mobilní telefon s rotační číselnicí a zveřejnila kompletní dokumentaci, vlastní kód, schémata i STL soubory pro 3D tisk. Desku plošných spojů případně i vytištěný obal lze koupit v jejím obchodu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 41
20.2. 06:00 | IT novinky

Otevřená certifikační autorita Let's Encrypt v příspěvku na svém blogu informuje, že žádosti o vystavení certifikátů nově validuje z několika míst současně (Multi-Perspective Validation). Další informace v diskusním fóru.

Ladislav Hagara | Komentářů: 10
Vydržela vám novoroční předsevzetí?
 (9%)
 (5%)
 (3%)
 (83%)
Celkem 190 hlasů
 Komentářů: 0
Rozcestník

patička

16.2.2006 15:31 | Přečteno: 1508× | MeaningOfLife | poslední úprava: 7.4.2006 00:52

Dneska už mam zase jednou voraz, tak si můžu splnit, co jsem odkládal, třeba dát dohromady pár hlášek, co by mohly být na místě patičky - kdyby se tam vešly (budu postupně doplňovat). Objevil jsem totiž, že starší patičky zde nezůstávají natvrdo, je jen jedna aktuální a ta se "propisuje" všude.


Pozor, autobus! Jakej autobus? BUM!


Važte si toho, co máte. Protože v zásadě jsem fantastickej.


Teď se těším na sladkou odměnu v Křemíkovém nebi. Lidské nebe? Co vás nemá. Lidé nepřijdou do nebe. To si jenom někdo vymyslel, abyste se všichni nezbláznili.


Dostal byste se do společnosti, kde byste měl pohlavní styk s pěknými moudrými ženami dvakrát denně a na požádání. Jsem tu snad jediný, komu tohle všechno připadá tak trochu nevkusné?


Neřekl sám svatý František z Asisi "Nikdy nedej stejnou šanci blbovi?" I kdyby to řekl, nikdo by to neuveřejnil".


Tvrdím to já a Albert Einstein, moc krát děkuju. Na tomhle jsme se náhodou s Albem shodli.


"Hele, šápeš toho húpyho Forda Prefecta? To ti je takovej frúd, kterej vždycky ví, kde má ručník."


"Myslel jsem, že až bude konec světa, máme si lehnout na zem a dát si papírovej pytlík na hlavu nebo tak něco."


"Co tím chcete říct, že jste nikdy nebyli na Alfě Centauri? Proboha, lidstvo, vždyť je to přece jen čtyři světelné roky! Je mi líto, ale když se ani nezajímáte o své vlastní záležitosti, je to vaše chyba.
Energetizujte demoliční paprsky!"

Z černých otvorů vytrysklo světlo.
"Pche," dodal hlas z amplionu. "Taková zasraná apatická planeta. S tou se přece nebudu párat!"


"Už nikdy, už nikdy se ráno neprobudíme, abychom si kladli otázku Kdo vlastně jsem? Jaký smysl má můj život? A bude z kosmického hlediska skutečně vadit, když nevstanu a nepůjdu do práce?"


Evoluce? Kdo o ni stojí?


Hnízdo se skládalo převážně z papírmašé a dokonale bránilo čerstvě vylíhlým písklatům, aby z něj mohly vypadnout. Damogranský orel čupřinohlavý sice zaslechl cosi o přirozené selekci, ale nechtěl s ní mít moc společného.


"Ó fretná chrochtobuznosti, Tvé mikturace jsou mi
Co zprudlé žvastopunksery na plzné včele
Škvrrrk, já zapřísahám tě svými frůnícími kvrdlovrzy
A krákorně zafraš mě svými cvrknuvšími patlocaráty
nebo tě rozplhám na fidloprčičky svým frkodrťákem, tak bacha na věc!"


"No tak jo, moc jsem u ní nezabodoval. Zkoušel jsem to na ni celý večer. Krucinál, ale byla fakticky kočka. Krásná, šarmantní, děsivě inteligentní. Konečně jsem ji měl chvíli pro sebe a trochu do ní hučel, když v tom se přihrne tady ten tvůj kámoš a povídá 'Ahoj, kotě, nudí tě ten moula? Tak se pojď radši bavit se mnou. Jsem z jiný planety.' Už jsem ji nikdy neviděl."


Kdysi v hlubinách šerého dávnověku, za časů slávy a velikosti někdejšího Galaktického impéria, byl život bouřlivý, plný a převážně nezdaněný.
Mohutné kosmické lodi putovaly mezi exotickými slunci a vydávaly se za dobrodružstvím a ziskem až do nejzazších končin galaktického prostoru. V těch dobách byli odvážlivci ještě nebojácní, rizika vysoká, muži byli praví muži, ženy byly pravé ženy a malá chlupatá stvoření z Alfy Centauri byla pravá malá chlupatá stvoření z Alfy Centauri. Kdekdo si troufal čelit neznámým hrůzám, konat bohatýrské skutky a drze zaměňovat slovesa dokonavá za nedokonavá, což si předtím ještě nikdo netroufl - tak bylo vybudováno Impérium.
Spousta lidí samozřejmě neuvěřitelně zbohatla, ale tehdy to bylo naprosto v pořádku a nebylo třeba se za to stydět, protože nikdo nebyl doopravdy chudý - alespoň nikdo, kdo stál za řeč. Nejbohatším a nejúspěšnějším obchdníkům začal život připadat nudný a nesmyslný a tak si vymýšleli, že je to chyba světů, na nichž se usadili - ani jeden je už neuspokojoval docela. Buď jim nevyhovovalo klima za pozdního odpoledne, nebo byl den asi tak o půl hodiny delší než se jim zamlouvalo, anebo mělo moře přesně ten odstín růžové, který se jim nelíbil.
A tak uzrály podmínky pro vznik nového, fantastického průmyslového odvětví: produkce luxusních planet na zakázku. Základnou tohoto průmyslového odvětví byla planeta Magrathea. Hyperprostoroví inženýři tu nasávali hmotu bílými dírami ve vesmíru a vyráběli z ní snové planety - zlaté planety, platinové planety, planety celé z měkké gumy se spoustou zemětřesení -,všchny vyrobené s láskyplnou péčí tak, aby odpovídaly náročným požadavkům těch nejbohatších mužů galaxie.
Tento podnik byl natolik úspěšný, že Magrathea se brzy stala nejbohatší planetou všech dob a zbytek galaxie upadl do hluboké bídy. A tak se systém zhroutil, Impérium se rozpadlo a na miliardy hladovějících světů se sneslo dlouhé ponuré ticho, přerušované jen škrabotem per učenců do noci smolících samolibé traktáty o významu plánovaného hospodářství.
Magrathea sama zmizela a vzpomínky na ni se zakrátko staly jen mlhavou legendou.
V naší osvícené době ovšem nikdo nevěří ani jedinému slovu z toho všeho.


"Ty... ty... jsi byl ve Víru?"
"Všaks viděl, kámo."
"A fungovalo to?"
"Jasně."
"Viděl jsi nekonečnost stvoření?"
"Samo. Fakt paráda, to bys koukal."
"A viděl jsi sebe v poměru k tomu všemu?"
"No jasně."
"A... cos přitom cítil?"
"Dozvědel jsem se jenom to, co už vím dávno. Jsem prostě fakt děsnej frajer. Neříkal jsem ti to, kámo? Jsem Zafod Bíblbrox!"


"Hele!" rozzářil se náhle, když náhodně narazil na jedno heslo. "Excentrica Gallumbits, znáte ji? Tříprsá děvka z Eroticonu šest. Někdo říká, že její erotogenní zóny začínají asi pět kilometrů před jejím tělem. Já tedy nesouhlasím, já bych řekl, že sedm."


"A kdo je tenhle chlápek?" zeptal se a škubl ramenem směrem k Arthurovi, který tu tiše stál zabrán do zklamaných úvah. "Já?" probral se Arthur. "Já se jmenuju Arthur Dent."
Prakovi div nevypadly oči z hlavy.
"Bez legrace?" vyjekl. "Vy jste Arthur Dent? Sám Arthur Dent?"
Potácivě ustoupil o krok, popadl se za břicho a svíjel se v nových křečích smíchu.
"To jsem si tedy nemyslel, že potkám zrovna vás!" vypravil ze sebe udýchaně. "Páni," hýkal, "vy jste ten nej... jů, před váma se můžou jít i žáby schovat!"


"Proč ležíš obličejem v prachu?" Třesoucí se Ford přičapl na zem k Marvinovi.
"Je to velmi účinný způsob, jak vyjádřit mizérii, v níž se nacházím," hučel Marvin. "A nemusíš předstírat, že se se mnou chceš bavit, vím, že se ti hnusím."
"Nehnusíš."
"Ale ano, hnusím se každému. Je to součást pořádku ve vesmíru. Jen se dám s někým do řeči, už se mu začnu hnusit. I robotům se hnusím. Radši mě ignoruj a já se nejspíš někam odklidím."
Namáhavě se postavil na nohy a odhodlaně se obrátil opačným směrem.
"I tahle loď si mě hnusila," ukázal zkormouceně na policejní plavidlo.
"Tahle loď?" vyptával se Ford s náhlým zájmem. "Co se jí stalo? Nevíš náhodou?"
"Hnusila si mě, protože jsem se s ní dal do řeči."
"Do řeči?" Ford byl zvědavostí bez sebe. "Jak to myslíš, že ses s ní dal do řeči?"
"Jednoduše. Nudil jsem se, byl jsem depresivní, a tak jsem se napojil na její počítač. Dlouze jsme hovořili a já mu vyložil svůj názor na vesmír," stěžoval si Marvin.
"A co se stalo potom?" nedal se odbýt Ford.
"Spáchal sebevraždu," odpověděl Marvin a odpajdal k Srdci ze zlata.


Otevřel se průlez, vysunula se rampa a z lodi vypochodoval vysoký šedozelený mimozemšťan a namířil si to rovnou k němu.
"Arthur Phili...," nedořekl, načež přísně pohlédl nejprve na Arthura a pak na složku, kterou držel v ruce. Zamračil se. Znovu se podíval na Arthura.
"Vás už jsem dělal, ne?" štěkl.


"Víc peněz," začal, "než mu plukovník vydělal na mizerných filmech a vystoupeních v kasinu. Prostě za to, v čem je nejlepší. Za to, že stoupl a zpíval. A dojednal si to sám. Myslím, že je to pro něho dobrý okamžik. Řekněte mu, že děkuju a dejte mu nějaké pití." Hodil na pult pár mincí.

"Víš," začal Ford a zapaloval motory, "ptal jsem se ho, jestli je to pravda, že ho unesli mimozemšťani, a víš, co mi řekl?"
"Kdo?" zeptal se Arthur.
"Král."
"Který Král? Podobnou debatu už jsme měli, že?"
"Nevadí," řekl Ford. "Důležité na tom je, že řekl ne. Šel sám od sebe."


By Grabthar's hammer, we live to tell the tale.


I wan't say that stupid line one more time.


Never give up! Never surrender!


Look, I have one job on this lousy ship. It's stupid, but I'm gonna do it, OK?


It's the simple things you treasure.


By Grabthar's hammer, by the sons of Worvan, you shall be avenged.


The ship was a model as big as this.


Tohlencto je jednoduchý, to vám spočítá každá babička, kterou potkáte na chodníku. Každá babička, co dělala matfyz:-).


... přede mnou se ženou stáda Bychů a já vim, že už je nedohonim...


A teď něco od pana Wericha :-)

Cože by to bylo za les, kdyby tady visel visatec? Copak se lidi sebevražděj jenom proto, že hned nemaj úspěch?


abys věděl, proč ti pomáham. Máme v pekle plný kotle slabochů, jako jsi ty.


Vodu z řeky do parku přes noc? Safra, to je nějaká tvrdá norma :-)


Resl sem a Resl tam.


Fimfárum ti dám. Ale seženeš mi za to tři zlé duše do pekla na výstavu. Potřebuju tři exempláře do pekla na výstavu pro dorost.


Skvělý Zelenka a Knoflíkáři

Milovat ... jako milovat?
Milovat jako milovat


Ovšemže je to zbytečné, dvakrát denně si žehlit košili. Zocelilo je to ale na tolik, aby vydrželi do konce války.


Nic neřeš, nic nepřepínej, ty buď rád, že jsi rád.


Víte, milostivá paní, ona japonština nemá jistá slova.

       

Hodnocení: 40 %

        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

16.2.2006 19:31 Cubeekk | skóre: 12 | blog: Cubix | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička
Jenom bych te poprosil o doplneni dilek, ze kterych jsou ty textiky vysosnute .. nektere z nich bych dost rad vstrebal, lec nemam poneti, co jsou zac ..
Nejsem povinen byt takový, jaký bych podle ostatních měl být. Je to jejich omyl, ne moje selhaní.
vencour avatar 16.2.2006 19:36 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Červený trpaslík, Stopařův průvodce, Galaxy quest. Ještě tam je toho na vysosání až až.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
16.2.2006 19:38 Cubeekk | skóre: 12 | blog: Cubix | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička
dik moc
Nejsem povinen byt takový, jaký bych podle ostatních měl být. Je to jejich omyl, ne moje selhaní.
vencour avatar 16.2.2006 19:49 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Ad RD odkazy: 01, 02 a 03. Snad jsou reprezentativní.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
17.2.2006 11:38 Cubeekk | skóre: 12 | blog: Cubix | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička
no trpaslika znam nazpamet :) uz jsem si ale sehnal pruvodce a skoro uz jsem docetl prvni dil .. fakt genialni dilko
Nejsem povinen byt takový, jaký bych podle ostatních měl být. Je to jejich omyl, ne moje selhaní.
17.2.2006 13:39 kaaja | skóre: 24 | blog: Sem tam něco | Podbořany, Praha
Rozbalit Rozbalit vše offtopic
Nevite, kdy konecne bude film? Na imdb cely minuly rok viselo, ze je v postprodukci.
16.2.2006 21:45 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Ko Pha-ngan
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Jó, stopařův průvodce galaxií, to by měla být ta nejpovinnější četba :-)

Ten úryvek s Marvinovým rozhovorem s kosmickou lodí je v kontextu ještě mnohem zábavnější, když si člověk uvědomí, proč ti policajti najednou odpadli :-)

Miluju tenhle humor
I am Jack's wasted life.
17.2.2006 10:59 br
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička
Jů, před váma se můžou jít i žáby schovat!

Jedno z mých nejoblíbenějších. ;P
18.2.2006 12:59 zenek | skóre: 8 | blog: Hello_world
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička
Nemělo by to být sasuješ toho húpýho Forda Prefecta? Možná mám jen jiný překlad.
Stop Skype Plague. , moje Jabber ID: zenek.k@jabbim.cz. Nejlepší XMPP server. DRM.
vencour avatar 18.2.2006 14:53 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Nemam zdroj teď u sebe, doma mam dvě takový čtvercový, jedna černá s červenym textem a druhá taky černá se zelenym textem (snad se nepletu), mam na papíře jen Stopařova průvodce a Restaurant a další tři díle někde v elektronický podobě.

Kamarád si ji kdysi půjčil v knihovně a nevrátil, radši ji zaplatil, on má tu verzi se Stopařem a Restaurantem v jednom vydání.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 24.3.2006 15:53 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Občas mam chuť použít patičku Buď Bohu a svatému Václavu věčná sláva, manželka ale tvrdí, že by mě tu za to "mohli sežrat" :-)

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 8.5.2006 22:42 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Další změna ... ale jinak mlčeti zlato :-) ... to bylo.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 28.5.2006 14:39 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Další střídání, "Když se to nedá vyjádřit v číslech, není to věda. Je to názor." je střídáno citátem z Carpe jugulum "a jestli to není pravda, čemu pak můžeš věřit?".

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 19.7.2006 12:21 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Ze "Spaceballs" ... Lone Stare, teď vidíš, že zlo vždycky vítězí, protože dobro je hloupý.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 18.8.2006 11:46 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Z Adély ... Ne, v téhle zemi se bez vás neobejdu, vyznívá to i pěkně symbolicky;-)

Zkouška uzavření italic nastavení ... pořád kurzíva?

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 25.8.2006 16:26 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Další změna ... v diskusi Sdílený serverhosting nalezena patička Jsem patičkový virus. Zkopíruj mě do své patičky, abych se mohl šířit. Jo?

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 7.9.2006 06:28 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Chvíli jsem měl citát z Malého Buddhy "499x jsem zemřela a narodila se jako koza ....

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 18.9.2006 12:34 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Inspirace od Eso Rimmera: Na něco jsme geniální všichni.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 20.9.2006 14:56 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Z Červeného trpaslíka: To jste si mysleli, že něco vyjde mně?

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 13.10.2006 10:23 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Znova Červený trpaslík ... Kečup? K humrovi byste chtěl ...

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 21.10.2006 21:40 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Monthy Python Flying Circus a "Tento papoušek neteskní, exnul. Již ho není více. Tento papoušek není mezi živými. Vydechl a odebral se k předkům. Ten papoušek zesnul. Chcíp. Vypustiv duši, odpočívá v pokoji. Nepřitlouct ho, čuchá k fialkám odspodu. Svěsil fangli a přešel do říše stínů. Toto je ex-papoušek." ... takt toto jsem musel zredigovat na "Neteskní, exnul. Již ho není více. Chcíp. Svěsil fangli a přešel do říše stínů. Toto je ex-papoušek.". Více viz 8. díl MPFC.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 27.10.2006 05:28 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Další změna, z Červeného trpaslíka: "Pojď, Dave, čerstvý vzduch nám udělá dobře."

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 27.10.2006 06:54 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

No, dlouho to nevydrželo ... z 11.dílu Monty Python Flying Circus ... Jste nervózní, podráždění, deprimovaní, unavení životem? Jen tak dál.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 12.11.2006 10:21 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

To se prostě nedá ... takováhle hláška ... nepřišel jsem sem, abych se tu naučil ptát. :-D

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 12.11.2006 17:24 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Podeptání stačilo, další změna, z Dogma beru Takže sex je v nebi k smíchu? Jak já to vidim, tak tady na Zemi taky.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 27.11.2006 16:59 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Patlam se s otravně fungující plackou dvd-ram, v dmesg je něco o i/o errorech, tak jsem našel v manu k badblocks následující ... if you think you're smarter than the badblocks program, you almost certainly aren't ;-)

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 18.8.2006 11:48 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Test kurzívy.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 4.12.2006 15:52 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Po počtení na D-fensovi jsem změnil patičku dle inspirace v článku Kdo nám vládne?, tedy na Zdá se že prosperujeme a vzkvétáme i přes zjevné diletantství, tupost a lenost státního aparátu a to je dobře ... bohužel poslední slova se tam už nevešla.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 6.12.2006 20:00 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Našel jsem na Liáně ve vtipech následující hlášku ... Podle poctu prodanych CD je nejpopularnejsi skupinou soucasnosti formace CD-R se svym albem 700 MB..

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 17.12.2006 16:51 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Další změna ... Kdysi říkaly římské matky chlapcům "vrať se se štítem bo na něm." Později tento zvyk upadl.Řím taky.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 29.12.2006 21:13 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Chvíli jsem blahořečil AbcL ... I díky TOBĚ, Ábíčko, byl tuten rok extra povedený ... děkuju ... jen tak dál a teď podle Stopařova průvodce po galaxii toto střídám citátem ... Stopařův průvodce říká o lásce ... ve svém zájme vyhněte se jí

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 10.1.2007 20:21 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Další změna ... z Dogma Vy lidi, když to není film, nestojí za to se o to zajímat.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 24.2.2007 10:15 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Jelikož už registrovanej linux jůzr, tak přecházím na Registered linux lama ID=442766.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 11.3.2007 12:35 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Po posledních pokusch se suspend2 laškuju s Gentoo a tedy následuje patička ... Vy jste Gentoo?
My jsme všichni Gentoo.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 22.6.2007 09:41 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Z Adély bylo Je to mimořádně obtížný případ.
Jiné mne nezajímají.

Následuje ze života ... Pak že neni nula platné číslo, z 10.3.3.0/24 se nedostanu do 10.30.30.10 ...

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 25.6.2007 14:46 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Od Michala Tučného jsem si vypůjčil Poznal jsem, že tenhle svět mám rád ;-)

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 13.7.2007 05:25 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Další změna, pod dojmem chybějících klávesových zkratek ve woknech následuje Alt + F11 ... nic? Aha, wokna ....

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 5.8.2007 20:18 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Pro jeden Čtvrtý květen změna ... Murphy byl optimista.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 24.9.2007 12:14 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Další inspirace nalezena na netu ... Jsou jen dva způsoby, jak prožít život. Jeden-jako by nic nebylo zázračné. Ten druhý-jako by zázračné bylo úplně všechno. Albert Einstein

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 30.9.2007 23:32 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Další ... "Sex a drogy? Kam se hrabou na dobrý důkaz!"

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 5.10.2007 18:57 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Abych to furt neledal ...

"Nevidím tě, ale jsi tu
Cítím to
Vyzařuješ
Mít tě tu, řekl bych ti, jak dobré je tady být
Dotýkat se věcí. Tohle krásně studí
Kouřit a pít kávu. A co teprv ve dvou!
Nebo kreslit. Uděláš tlustou čáru, pak slabší, a dohromady to sedí.
Když máš studené ruce, takhle si je třeš.
Je to moc fajn. Je tu spousta fajn věcí
Ale ty tu nejsi. Já ano. Kéž bys tu byl, mluvil ke mně.
Jsem přítel.
Compaňéro

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 15.11.2007 19:48 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Ze Star Treku, Enterprise, 4S13E United ... Život není nikdy takový, jaký čekáme, že bude

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 8.1.2008 14:32 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Z Enterprise: Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. Nevešlo se celé.

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 16.12.2009 13:57 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Mam něco "na lopatě" ... tak to abych zjistil, kdo napsal, jaký scénárista (Berman, Braga, Sussman?) ona památná slova Jonathana Archera ... inspiroval jsem se jimi ... ano, inspiroval a inspiruji zas a znova ...

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 4.6.2008 23:50 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Konečně jsem se zase dostal k Sinuhetovi, pár hlášek z něj poprvé ...

Neboť ve své špatnosti jest člověk krutější a zatvrzelejší než říční krokodýl. Jeho srdce je tvrdší kamene. Jaho marnivost je lehčí prachu. Ponoř ho do řeky - když oschne jeho šat, je stejný jako předtím. Ponoř ho do zármutku a zklamání - když z něho vyjde, je stejný jako předtím.

Jasná byla voda mého mládí, sladké bylo mé bláznovství. Trpké a kyselé je víno stáří, a nejjemnější medový koláč nestojí za okoralou skývu mé chudoby.

"Je nesprávné ptát se proč?" otázal jsem se".
"Ovšem že je to nesprávné," pravil Thutmose, neboť člověk, jenž se odváží ptát proč, nemá ani domu, ani přístřeší, ba ani nejchudšího pelechu v celičké zemi Kemet. Vše musí zůstat při starém, vždyť to víš. Chvěl jsem se radostí a pýchou, když jsem vstupoval do školy umění, vzpomínáš si přece, Sinuhete. Byl jsem jako žíznivý, jenž došel k prameni. Byl jsem jako hladový, jemuž se podává chléb. A naučil jsem se mnohému dobrému. Naučil jsem se, jak má umělec držet štětec, i jak má zacházet s rydlem, jak ztvárnit model z vosku dříve, než začne s kamene, jak hladit kámen a spojovat barevné kameny i jak malovat na průsvitný kámen. Avšak když jsem chtěl tvořit to, o čem jsem snil, pro radost svých vlastních očí, tu se vztyčila přede mnou zeď - a dali mi míchat hlínu pro druhé. Neboť především jest zde zákon. Umění má své zákony jako každé písmeno, a každý, jenž jim uhýbá, je proklet. Tak vše má svůj vzor, a kdo uhýbá vzoru, není schopen stát se umělcem. Od počátku věků jest předepsáno, jak se má zobrazit člověk stojící a člověk sedící. Od počátku věků jest předepsáno, jak kůň zvedá nohy i jak vůl táhne smyk. Od počátku věků jest předepsáno, jak má umělec pracovat, a kdo tomu uhýbá, není schopen pro chrám, i bude mu odňat kámen a dláto. Ach, Sinuhete, příteli můj, i já jsem se ptal proč. Příliš často jsem se ptával proč. A proto sedím zde, a s boulemi na hlavě."

Napil se vína a mrštil zlatými hůlkami o zem a roztrhl své vzácné roucho.
"Marnost nad marnost," řekl, "mám však hrob, vzácně vyzdobený, a ten mi nemohou vzít! Můj věčný odpočinek po pravici králově mi nemohou vzít, třebaže jsem jen starý, olysalý pes."
Vložil hlavu do rukou a hořce plakal.
Ptahhor ho hladil chlácholivě po hlavě a ohmatával svými prsty její obliny.
"Máš zajímavou hlavu," pravil. "Z pouhé zvědavosti bych ti ji rád a zdarma otevřel."
Představený pečeti vyprostil svou hlavu z jeho rukou a zvedl ustrašenou tvář. Ptahhor špatně pochopil a řekl lichotně: "Vskutku, zcela zdarma - a nechtěl bych ani nejmenšího dárečku - jsem hotov otevřít tvou hlavu pro naše dávné přátelství, neboť tvá lebka mne velmi zajímá."

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
vencour avatar 19.6.2008 12:47 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: patička

Zakop jsem o jednu nádheru ... "Za starých časů zadávali matematické úlohy bohové, například zjevení kočky pro vyměření rozměru Delfského obětního kamene. Potom nastalo druhé období, když úlohy zadávali polobohové: Newton, Euler, Lagrange. Nyní je třetí etapa, úlohy zadává sám život." :-D

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.