Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Posloucham zase jednou Egrensis na netu, politiku jsem tam teda nečekal a za ní jsem tam nešel. V diskusi se ovšem ozvala 19-letá žena se "třetím stupněm skoliózy", prý ji chtějí operovat a zároveň nemůže pro onu skoliózu pracovat, lékaři jí to zakazujou.
Nějak se mi to nezdá, moje zkušenosti jsou trochu jiné, třeba jsem fakt měl štěstí? Od raného mládí jsem skoliózou trpěl ... prý jsem měl něco ke 40 stupňům vybočení. Když jste malej, tak se k vám doktoři chovají jako k dítěti, fakta bych si měl zjistit až teď.
Do cca 18 let jsem nosil korzet, nejdřív s kovovými vzpěrami, později to byl plastový, ten už stačilo nosit jen na noc. Pamatuju na jeho přípravu, při tom mi dělali sádrový odlitek, to byla jedna z více méně příjemných událostí. Díky tomu jsem se stal i knihomolem, jelikož jsem měl snížený výběr možných aktivit. Znám lidi, co je doktoři odbyli, či prostě neměli to štěstí a neléčili to a tak teď mají co řešit oni.
Píšu tento zápis proto, že dle mého primáře je skolióza do pěti stupňů běžná a má ji snad polovina republiky. A je průser když se podcení. Stejně tak jsem si připomněl, komu a čemu vděčím za část své pohody a jak s tím naložím.
Tiskni
Sdílej:
To asi jo, ale lepší je dát si záda co nejdřív do pořádku. Mam dojem, že ti, co nosí korzet, jsou ti šťastnější.
Ok, věcně: měl jsem to štěstí a dostal jsem se do Hamzovy dětské léčebny, dříve se jmenovala "Gottwaldova dětská léčebna dětských poruch". Ale slyšel jsem, že korzety dávali i jinde.