Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Těšim se, až poletim při západu Slunce nad mořem a budu sledovat odlesk od vln moře. Až budu cca ve 14 km hledat hvězdy za dne, jestli tam taky budou vidět jako ve starym Šturmu. A až najdu nějakej most, pod kterym se dá podlítávat.
sem myslela žeto je jakoby válečná hra nějaká kde se jako bombardujou furt různý ty londýny a drážďany podle tamtěch spitfajrů a mesršmithů namalovanejch :O :O
U grafiky sensors vypisují jak teplotu tak spotřebu, taky fajn.
Ze zvědavosti: jaká je typická spotřeba v klidu (desktop, po chvíli bez uživatelské aktivity) a při běžné práci s desktopem? Zajímalo by mne, jestli jsou tyhle náročnější karty "žravější" i když je člověk nevyužívá zdaleka naplno.
dneska jako gpu umí vyrobit víc peněz než kolik spapá eletriky takže toje uplně jedno ;D
se vyplatí eště víc takle :D :D ;D ;D
platí pro btc ale ethereum a jiný pořád dou ;D
Aby nedošlo k nedorozumění: rozhodně jsem neměl v úmyslu nikomu rozmlouvat nebo hanět jeho volbu. Opravdu mne primárně zajímalo, jestli je taková odlehčená karta opravdu úspornější v nenáročném provozu než by výkonnější. Abych pravdu řekl, čekal jsem, že tam rozdíl bude, ale vůbec ne, že je tak propastný.
Mimochodem, tyhle WX karty jsou překvapivě dobře utajené. Nezpomínám si, že bych o nich někdy slyšel nebo četl, dokud jsem na ně nenarazil tak, že jsem si na Alze dal filtr podle TDP. :-) Přitom si myslím, že pro toho, kdo nehodlá hrát nějaké opravdu náročné hry, ale běžně mu počítač běží celý den, je to v podstatě ideální volba.
Sice to neni primo herni grafika, ale na kancelarskou praci a dobry obraz je velmi dobra.
Herní není, výrobce ji prezentuje jako "workstation" GPU, možná právě proto je tahle řada stranou zájmu. Asi tomu odpovídá i výbava - tři DP výstupy, velmi dobrá podpora openGL, video decode i encode, nějaké ty jednotky na výpočty, ale už ne tolik výkonu a featur zajímavých pro náročnější hry.
$ sensors amdgpu-pci-0100 Adapter: PCI adapter vddgfx: 725.00 mV fan1: 1257 RPM temp1: +31.0°C (crit = +94.0°C, hyst = -273.1°C) power1: 32.08 W (cap = 120.00 W) $ sensors -v sensors version 3.6.0 with libsensors version 3.6.0
P-38J - 2 sloty (průzkum - nebojový) 474th FS - Otevřeno Bez výzbroje (takéž bez munice do kanonů a kulometů) Průzkumné P-38J přímo nezasahují do bojů, hlásí velitelství stav bojových operací ve výběžku. Startují 30 min před bojovou misí k průzkumu. - 606_vencour