Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Otevřený kód je zárukou, že použité řešení neupadne v zapomnění (jak doufám), pomáhá urychlovat technologický pokrok.
Jak normy a standarty? Dyt uz jsou jak dlouho ... a nekdo s uzavrenym kodem si to zmrsi, poupravi k obrazu svemu a prodava si to, uz po svem. Neslucoval bych to, co se uci na skolach, s tim, co se deje potom v zivote, s cim je clovek konfrontovan. Tak proto radsi otevreny kod.
Ja ti dam, ze diskutujici nema ani stredni skolul!!!!
<rejp>
Mas uplnou pravdu, perly jako standartizace skutecne boli... </rejp>
Doprčic ... standard ... to jsem ale napsal standardně
Samozrejme, ze otevrene standarty jsou velikym motorem open source. Jen mi to zrovna neprislo na mysl jako prvni.
Opravdovou brzdou ale jsou lide jako ty, kteri hned zacnou ostatni napadat a hadat se o slovicka, protoze zrovna nesdili stejny myslenkovy kontext.
Mimochodem-me vzdelani je vyssi nez vysokoskolske.
Já to chápu takhle: je budoucnost lidstva v sjednocení? Tak tohle tomu pomáhá. Čili v jednom společenství, sdílejícím (obecné) ideje (...), spolupracujícím a zapomenuvším na malichernosti. Prostě v té společnosti BY to tak fungovalo, vývoj - jako u sw s otevřeným kódem.
Tiskni
Sdílej: