Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
princip vychadza z toho, ze nie kazdy patent (a kazda oblast) ma rovnake moznosti uplatnit sa. takze limit povedzme milion aplikacii (= predanych licencii) s hornym obmedzenim max 25-50 rokov (co pokryva extremne pripady draheho vyvoja maleho poctu veci, pre predstavu "medzihviezdna lod").
licencie by navyse spravoval externy urad. vlastnik patentu by stanovil cenu, aby sa mu so ziskom vratili vlozene naklady (tu nastava otazka, overovat?), licencie pojdu na predaj systemom drazby, na urcenie startovacej ceny by som pouzil dajaku krivku,povedzme kazdych 5 rokov pokles na polovicu prechadzajucej ceny.
ono, patenty su podla mna uzitocna vec, no ich realizacia je zla. nevraviac o tom, ze napr v usa nepotrebujes na uznanie patentu vzorovu implementaciu (inymi slovami, predviest, ze vies vyrobit to, co si patentujes).
V současné době je pokud vím patentovaná i bota se zipem na patě nebo výcvik kočky pomocí promítání tečky z laserového ukazovátka na zem (!).No nápady jsou to zajímavý.
přece jen pro psí oči to asi nebude moc prospěšnéTys tím laserovým ukazovátkem snad svítíl psovi přímo do očí či co?