Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.
Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.
Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.
Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.
Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.
Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).
Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Mozna by sla udelat zajimava korelacni analyza. Ja mam osobne zkusenosti spise opacne. Jo a jinak za ten prvni vypad se omlouvam, horka hlava...
tu IT konferenci,nechodíš náhodou mezi widlaře?
Čím je vzdálenost větší, tím je pravděpodobnost úspěchu menší. Kdo to má víc než 3 km, ať na to rovnou zapomene.
Student: Mám protipříklad! Profesor: To nevadí, já mám dva důkazy.Ale kdyby mě k tomu okolnosti nedonutily (2,5násobné zdražení hromadné dopravy jako impuls pro ježdění na kole do školy; setkání s agresivním revizorem jako impuls pro úplné odmítnutí služeb DPP), asi bych to taky nevydržel.
v praze chcou za mhd po studentech 6100 na rok ??? neuveritelna zlodejna...S OpenCard je to méně, ale jsou lidé, kteří raději platí více, než by si tu čertovskou kartičku pořídili.
Od 14. 11. 2010 si mohou tarifní kategorie Dospělý, Dítě, Junior a Senior 60 – 70 let na území hl. m. Prahy kupovat pouze elektronické časové jízdenky (kupony) nahrávané na Opencard. Papírové časové jízdenky (kupony) byly k tomuto datu zrušeny a v prodeji již nadále nejsou.Ale brzy taky budeš muset použít openkrad, protože
Papírové časové jízdenky (kupony) pro tarifní kategorii Student (19 – 26 let) a pro příměstskou dopravu zůstávají i nadále v prodeji a v platnosti. K převodu těchto papírových časových jízdenek (kuponů) na kartu Opencard dojde v průběhu roku 2011, konkrétní termín bude včas uveřejněn.(zdroj)
.
na slovensku je všechno drahý takže se tam moc nejí...nevim jestli je to zmine v danem dokumentu, ale uvaha ,,chudi == neji'' neplati... sveho casu jsem si chodival mj. zlepsit sebevedomi do walmartu, tj. do obchodaku pro ty nejchudsi. tolik hyperobeznich lidi na jednom miste se jenom tak nevidi, dokonce tam maji pro ne i specialni motorove voziky. drtiva vetsina tukouli tam ma plne kosiky toho nejlevnejsi a nejnezdravejsiho jidla, co najdou. a pokud chce clovek neco zdravejsiho, musi si docela priplatit. pro srovnani, ... obyc. chleba (hromada tuku, chemie a kukuricneho sirupu) tam stal/stoji $0.99, celozrnny chleba bez chemie pak $3.89.
.
Určitě to ale není na závadu.No pokud to hubnutí nesignalizuje nějakou závažnou nemoc (tuberkulózu, rakovinu, cukrovku apod.), tak opravdu ne
Vďaka vysokej škole a neskôr sedavému zamestnaniu som sa trocha zaguľatil na 164 cm a 72 kg , čo je nielen podľa BMI ale aj od pohľadu do zrkadla jednoznačná nadváha.
To bolo v januári.
Po pol roku 164 cm (v 29 to už inak nebude) a 66 kg, čo je tesne pod hranicou obezity podľa BMI a aj to v zrkadle vyzerá trocha ináč.
Do konca roka to chcem zraziť na približne 60 kg, možno niečo nad 60 kg. To je len také orientačné číslo, ktoré by som do konca roka mohol dať, dôležité však nie je. Dôležité bude, ako sa budem cítiť a ako to bude vyzerať.
Keďže mäso takmer nejem (pre katolíka ryba nie je mäso a občas nejaké to kura sa stratí, pre materialistov aj vedecky ide o trocha lepšiu voľbu ako prerastená slanina :) ), tak som v jedálničku nič nemenil. Jediná podstatnejšia zmena v živote bol pešibus do a z práce, čiže 3+3 kilometre (aj keď vo väčšom meste by to asi nebol najlepší nápad) a približne 15 minút ľahkého cvičenia v domácich podmienkach s cieľom premazať kĺby ako protiváhu k zamestnaniu.
, teď ještě 80, 90 a 100 a 40 (i když to snad ani radši ne).
Tiskni
Sdílej: