Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak trochu mě nazlobila jedna závorka, kterou jsem zahlédla v blogu eXtempore a protože se domnívám, že k tomu mám co říct, začala jsem psát blog.
Nevadí mi, když se pro označení charakteristiky nějaké skupiny používají tvary rodu mužského - jsem si vědoma faktu, že žiji v patriarchální společnosti, akceptuji ho. Nepříjemné mi je, když někdo ve snaze o rovnoprávnost, napíše něco ve smyslu: "Neznám žádnou ženu, která by to dělala, a proto nevěřím to ženy dělají". Domnívám se, že neméně v 99% případů lze říci: "Existuje alespoň jedna žena, která to dělá" a to znamená, že není, žádný důvod tomu nevěřit.
Proč nenapsat jen tvar mužského rodu? Je to rychlejší, lidé jsou na to zvyklí a já se nebudu mít proč zlobit.
Aby jste si nemysleli, že tento můj výlev byl jediným podnětem k založení blogu, vypíši vám, jak je zde dobrým zvykem, ještě nějaké jiné důvody.
A když už ten zápis píšu, doporučte, mi prosím nějakou německou sci-fi (podmínkou je původní jazyk == němčina).
Tiskni
Sdílej:
Не понимаю. Ona kupuje Whiskas nebo naopak nekupuje? Nebo jste se jen trefil k jinému příspěvku?
Toto CD jsem -- na rozdíl od instalačních CD všemožných binárních distribucí -- ještě už žádného známého neviděl.Odecti zname s aspon trochu slusnym (64 kbs) pripojenim k netu.
IMHO: rekneme si na rovinu, ze to nejsou ty prave distribuce pro seznameni, instalaci a pouzivani zacatecnikemSorry lidi, ale nějak mi nedochází v čem se tady nějak dotýká žen. Že nenapsal začátečnicí? Tohle fakt nějaký divný?!
Tak trochu mě nazlobila jedna závorka, kterou jsem zahlédla v blogu eXtemporema poklona :)
doporučte, mi prosím nějakou německou sci-fi (podmínkou je původní jazyk == němčina).v posledni dobe se docela cte napr. Andreas Eschbach - ja cet Eine Billion Dollar (politicko-ekonomicka fiction), ale psal i neco o Marsu a kosmickejch priserkach nebo tak ;)
Nehrajes cestu do nebe - nepochopis 8/Jak jsi zjistil, že tohle ma se mnou hodně společnýho? (dělal to táta, já do toho kreslila nějaké obrázky)