Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tuhle mě zase jednou bezvadně pobavil Radek Hulán na svém blogu článkem o tom, jak mít navštěvovaný blog. Myslím si, že ty jeho rady jsou opravdu dobré. Jsou natolik dobré, že se podle nich více méně řídí většina bulvárních plátků.
Nejprodávanější noviny ve světě jsou právě bulvární deníky. Jestli se nepletu, tak u nás je jedničkou Blesk, své "seriózní" konkurenty nechává za sebou. (To, že noviny jako MF Dnes a Právo se čím dál víc bulvarizují nechme stranou.) Lidi nechtějí informace, chtějí zábavu. Tento stav je zcela přirozený, vždyť první noviny byly taktéž v podstatě bulvár, novinářství jako "prestižní" povolání je vynálezem až moderní doby, staří novináři a reportéři byli normální lovci senzací (všiměte si, jak vágní termíny používám, to abych se moc nespletl).
Je tedy celkem logické, že blog, který má jisté atributy bulvárnosti, bude čtenáři vyhledáván. Osobně chodím na hulan.cz/blog ze stejných pohnutek jako na blesk.cz - za zábavou. V obém jsou provokace, sex, pohoršení, rychlé soudy a trocha drahých hraček (chytré telefony a silná auta).
Tedy abych rADovi příliš neblížil, jeho technické články mají jistou informační hodnotu, pomluvy v Blesku mají entropii blizoučko nuly (ale zase je tam víc fotek spoře oblečených holek).
Bulvár velice barvitě popisuje, co si myslí lidi, kteří nemyslí. (řekl tuším Arnošt Lusting v Pátku Lidových novin, někdy na jaro t. r.
Autor tohoto textu prohlašuje, že si nikdy nekoupil tištěný Blesk a všechny reklamy má ve webové verzi zablokované.
Tiskni
Sdílej: