Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Za pár dní vyjde nové kubuntu - 8.10 - a bude obsahovať iba KDE4... Podľa všetkého to bude zlom v mojom používaní ubuntu Už nebudem up-to-date...
Hlavným dôvodom je práve zmienené KDE4 - niektoré (o pár riadkov nižšie uvedené) veci mi zatiaľ nedovoľujú používať desktop tak, aby som si pri tom netrhal vlasy.. Neviete niekto (napr. nejaký Luboš L. ), ako to vyzerá s pridaním podpory tých fíčúr v najbližších dňoch/týždňoch?
Podobne, ako väčšina ľudí čo používa KDE4 a viac monitorov, sa mi plasma po zapnutí monitora pomocou xrandr "neroztiahne" na obe obrazovky. V praxi to znamená asi toľko, že miesto pozadia na "novom" monitore je tam sivá plocha - a jediné čo môže robiť je pretiahnúť tam nejaký panel, prípadne okná. Žiadne pozadie, widgety ani nič ďalšie sa nekoná. Výsledok je ten, že to lezie na nervy - neskutočne
...tuším že toto je ToBeDoneIn KDE4.2? Takže do konca roka to mám spočítané
Teraz si uvedomujem, že toto sú jediné väčšie výhrady, ktoré som ku KDE4.1(.2) mal - stabilné to už v podstate bolo dostatočne. Bohužiaľ o to väčšie show-stoppery to pre mňa sú - KDE3 mi na 2 monitoroch už dĺĺĺĺho beží presne ako chcem, takže nejaké obmedzovanie nepripadá do úvahy. Panel by sa asi dal prežiť, ale nechávam ho skrývať všade kde mám účet - takže je otázka, po akej dobe by som do stroja začal kopať
Otázka do pléna teda znie - myslíte, že nejaký Sa tie veci v najbližšej dobe v KDE4 opraví? Alebo mám začať študovať kód? Narazil niekto z vás ešte na nejaké neriešiteľné problémy?
PS: Sorry za otravný zápisok =)
Tiskni
Sdílej: