Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Už veľakrát som potreboval na notebooku nastaviť wifi tak, aby stroj, čo sa naň pripojí, mohol na internet cez pripojenie notebooku. Trivialita, samozrejme... Párkrát sa mi to podarilo nejak naklikať, párkrát vôbec - no aj v prípade zdaru som po pár týžňoch zase zabudol, ako na to... Takže som to musel robiť odznova + zisťovať, prečo to nefunguje tentokrát 100% riešenie tohoto triviálneho problému nemám - ale mám riešenie, ktoré by malo fungovať snáď vždy, takže si ho tu poznamenávam, keby ho využil aj niekto iný...
Ingrediencie: systém s NetworkManagerom (pohodlie je pohodlie ), dhcp3 server, wifi (eth1) a ethernet (eth0; prípadne môže byť samozrejme aj iné sieťové zariadenie).
Konfigurácia systému:
$ cat /etc/defaut/dhcp3-server #dolezite aby dhcp server pocuval na spravnej sieti INTERFACES="eth1"
$ cat /etc/dhcp3/dhcpd.conf ddns-update-style none; option domain-name "mojadomena.net"; option domain-name-servers SEM_NASTAVIT_DNS_SERVRE; default-lease-time 600; max-lease-time 7200; log-facility local7; subnet 192.168.0.0 netmask 255.255.255.0 { range 192.168.0.100 192.168.0.229; option subnet-mask 255.255.255.0; option broadcast-address 192.168.0.255; option routers 192.168.0.1; }
cat /etc/init.d/mobile_wifi_router.sh #!/bin/sh NETWORK_DEVICE="eth0" WIFI_DEVICE="eth1" WIFI_ESSID="adhocnet" WIFI_CHANNEL="4" #turn off network manager for wifi dbus-send --system --type=method_call --dest=org.freedesktop.NetworkManager /org/freedesktop/NetworkManager org.freedesktop.DBus.Properties.Set string:org.freedesktop.NetworkManager string:WirelessEnabled variant:boolean:false # prepare ip l set ${WIFI_DEVICE} down # wifi iwconfig ${WIFI_DEVICE} mode ad-hoc iwconfig ${WIFI_DEVICE} essid ${WIFI_ESSID} iwconfig ${WIFI_DEVICE} channel ${WIFI_CHANNEL} # ip ip a flush dev ${WIFI_DEVICE} ip a add dev ${WIFI_DEVICE} 192.168.0.1/24 # NAT iptables -F -t nat iptables -A POSTROUTING -t nat -o ${NETWORK_DEVICE} -j MASQUERADE echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward iptables -A FORWARD -t filter -i ${WIFI_DEVICE} -m state --state NEW,ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT iptables -A FORWARD -t filter -i ${NETWORK_DEVICE} -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT # finish ip l set ${WIFI_DEVICE} up /etc/init.d/dhcp3-server restart
A to je všetko, prípadne si treba upraviť veci vyznačené kurzívou... Teraz stačí zapnúť wifi a spustiť
sudo /etc/init.d/mobile_wifi_router.sh
...mohlo by to aj fungovať. Prípadné vylepšenia/komentáre sú vítané
Tiskni
Sdílej:
nj, cez networkmanagera je to ale rovnako trivialne ako vo windows .)To bude asi ten problem