abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Valoun avatar 29.5.2005 20:13 Valoun | skóre: 30 | blog: Psavec | Středočeský kraj
    Rozbalit Rozbalit vše Informační asymetrie
    Možná jen došlo k informační asymetrii. Jakže se to říká? Vývojář ví jak to funguje vevnitř, na podpoře vědí jak se to chová (má chovat), na obchodním znají alespoň cenu, a ty co vědí úplný prd se sejdou v marketingovém oddělení. Tak které skupině v Linspire jsi psal?
    Mikos avatar 29.5.2005 20:23 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Informační asymetrie
    Vzhledem k tomu, že na webových stránkách Linspire se nevyskytuje jediná emailová adresa (nebo možná vyskytuje, ale je dobře schovaná ;-)), musel jsem použít webový formulář. Odpověď přišla z Linspire Customer Care - tedy oddělení péče o zákazníka ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    29.5.2005 23:51 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Informační asymetrie

    Informační asymetire?

    No to je sakra slovní spojení!!! :-) Můžu to prosím používat v práci?

    29.5.2005 20:25 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Příznivci GTK+
    Nabito a odjištěno! :-D
    Copak toho není dost?
    29.5.2005 20:56 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Příznivci GTK+
    Iced Earth, dobry!
    29.5.2005 21:45 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Příznivci GTK+
    Nebejt toho, že mám taky moc rád Iced Earth, Helloween a Blind Guardian (zejména), tak bych ho zflejmoval, že by už nebyl ;-) Tenhle screenshot bych na své obrazovce nikdy vidět nechtěl, ale do repráků bych si to klidně pustil :-)
    Copak toho není dost?
    Mikos avatar 29.5.2005 21:54 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Příznivci GTK+
    No vida, a já se bál že mě někdo zflejmuje krom toho mého eye-candy (tedy přesněji eye-Kandy ;-)) i za hudbu co poslouchám...

    Alespoň v něčem se tedy najdou spřízněné duše ;-))

    Btw. Blind Guardian taky miluju, ale na Iced Earth prostě nedám dopustit ;-) Ty jsou spolu s Iron Maiden opravdu tou mou zcela nejoblíbenější kapelou...
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    29.5.2005 22:19 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Příznivci GTK+
    Mám pocit, že kus Blind Guardian a Iced Earth někdy hráli dohromady, jak se to jmenovalo? Demons & Wizards? Některý písničky byly opravdu pěkný.

    Iron Maiden není nutné řešit, kdo nezná a neposlouchá, není :-D
    Copak toho není dost?
    Marek Bernát avatar 29.5.2005 23:11 Marek Bernát | skóre: 17 | blog: Arcadia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Příznivci GTK+
    prave za ohlusujuceho PUF zmizlo 5,5 miliardy ludi, ktori vlastne nikdy neboli, lebo netusili o com hovoris :) a ja vlastne tiez, toto je posledny prispevok, ktory posielam, zbohom
    physics.stackexchange.com -- Q&A stránky o fyzike v štýle StackOverflow.
    29.5.2005 23:15 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Příznivci GTK+
    Trochu se nám to tu pročistí :-)
    Copak toho není dost?
    29.5.2005 21:26 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Příznivci GTK+
    Já jsem uviděl gradientní pozadí na tlačítku, povzdechl si a raději stopnul natahování obrázku...
    Mikos avatar 29.5.2005 21:48 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Příznivci GTK+
    Tak tos udělal dobře, gradientní pozadí na tlačítku je to nejmenší, to je jen nutný základ bez kterého bych se neobešel vubec ;-))
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    29.5.2005 20:56 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Tvuj screenshot
    Jak presne se jmenuje ta aplikace v pravo nahore? (uptime, vykon procesoru, etc...)
    29.5.2005 20:59 Gustav | skóre: 23 | blog: Gustav I
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tvuj screenshot
    Hledej na kde-look.org karamba, najdes.
    Mikos avatar 29.5.2005 21:12 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tvuj screenshot
    Jedná se (jak už někdo uvedl předemnou) o Superkarambu. V ní můžeš spouštět různé applety, já tam na té ploše mám Liquid Weather++ (předpověď počasí), Fantastik (to je onen applet co zobrazuje výkon CPU, atp. - nicméně jsem si ho trošku upravil, aby zobrazoval i teplotu CPU, atp.) a Crystal Clock.

    Kdyžtak tady se můžeš kouknout jak vypadá celá ta moje plocha (na tom původním screenshotu nebyl vidět např. ten applet Crystal Clock:

    http://mikos.sg1.cz/screenshots/kde34_plocha.png
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    29.5.2005 21:36 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše SuperKaramba
    Jo diky -> vyzkousim :-)

    Zajimave je, ze SuperKaramba je pritomna primo v porage (tam moc "temat" do KDE neni :-S)
    2.6.2005 19:55 trancelius | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SuperKaramba
    *karamba není téma, je to samostatná aplikace...
    2.6.2005 20:04 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SuperKaramba
    jo omlouvam se -> to uz jsem zjistil taky :-)
    30.5.2005 15:46 Jarek Čecho | skóre: 13 | blog: Jarcec_Zone | Koprivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Fantastic
    Jakze se jmenuje ten applet na teplotu procesoru, etc...?

    Fantastik jsem nenasel :-(
    Mikos avatar 31.5.2005 00:08 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fantastic
    Hledej na stránkách www.kde-look.org , né na samotných stránkách Superkaramby, tam půlka věcí chybí a druhá půlka je neaktuální ;-)
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    29.5.2005 22:12 sf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tvuj screenshot
    ja presel ze superkaramby na gkrellm - prijde mi sviznejsi, ale superkarambu si perfektne vystelujes :)
    Mikos avatar 29.5.2005 22:58 Mikos | skóre: 34 | blog: Jaderný blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tvuj screenshot
    To u me je to presne naopak - ja presel z gkrellmu na Supekarambu ;-) Ono kdyz uz pouzivas kolos jako KDE (a ja ho pouzivam hodne rad, vubec mi nevadi ze je to takovy kolos, prave naopak), tak uz te Superkaramba nevytrhne ;-))

    Ale na starem pocitaci sem pouzival jen IceWM + ROX (a samozrejme gkrellm) a taky sem si s tim vystacil... ovsem kdyz si muzu dovolit pouzivat KDE, pouzivam ho rad :-)

    Holt kazdemu vyhovuje neco jineho, ja rad full-featured (pro nekoho "bloated") desktop jako KDE...
    CETERUM CENSEO DRM ESSE DELENDAM Ostatně soudím, že DRM musí být zničeno!
    egg avatar 10.6.2005 00:28 egg | skóre: 20 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Linky
    Zdravím!
    Už Ti někdo řekl, že nejhorší možné texty odkazů jsou "zde", "tento", "sem", "tady", "klikni sem" apod.? Navíc kapitálkama, OMG! Text linku má říkat, na co se odkazuje. Například "viz můj screenshot". Jinak ale ty témata jsou pěkný.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.