Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Aj keď nemám rád príspevky v blogu, ktoré by sa skôr hodili do fóra, dnes urobím výnimku.
Niekedy si zvyknem pustiť v konzole watch mailq
na mailovom serveri, aby som mal prehľad, čo práve trčí vo fronte. Aké však bolo moje zdesenie, keď sa po asi piatich minútach fronta "rozcisla" na takú veľkosť, že linka (512 kbps) prestala stíhať. Pozorne som si prešiel jednotlivé položky a zistil som, že 90% obsahu tvorili tzv. "kancelárske spamy", čiže maily s obrovskou prílohou - vtipné fotky, videá, rozosielané na minimálne 5 vonkajších adries. Neostalo mi nič iné, len ich manuálne z fronty vyhodiť. Trvalo to dosť dlho, pretože užívatelia sa stále snažili a posielali takéto maily veselo ďalším ľudom, na ktorých si spomenuli. Momentálne je stav stabilizovaný, z fronty už putuje len firemný mail, ale stále mam strach spusiť z nej oči, aby sa opäť nezahltila.
Ako vyriešiť takýto problém? Jedinou vhodnou formou je asi prísť osobne za najväčšími odosielateľmi a prehovoriť im do duše, no pochybujem, že sa to stretne s pozitívnym ohlasom. Aké máte skúsenosti vy?
Tiskni
Sdílej:
x
.
Mimochodem, velké obrázky a prezentace ještě není to nejhorší, kdysi dávno jsem zažil i pokus odeslat ISO obraz CD. Na poštovním serveru naštěstí nebylo dost místa na uložení e-mailu do fronty…
qmail
je dělaný na maximální bezpečnost, DJB někde odůvodňoval, že poslat ten e-mail hromadně by znamenalo, že v případě, že se jej nepodaří doručit jednomu adresátovi, jsou ohrožena i ostatní doručení. Jen vysvětluju, netvrdím, že s tím souhlasím