Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
První pokus o získání digitálního podpisu nedopadl nejlépe, pokračování je trochu optimističtější. Stížnost zanechaná v ČSOB způsobila, že dnes se mi jejich pracovnice sama ozvala, jestli můj zájem trvá. Trval.
Pro zaměstnanecký certifikát je třeba potvrzení zaměstnavatele a výpis z obchodního rejstříku. Je to vcelku logické, ale na webu jsem to na první pohled neviděl. Takže jsem se prošel ještě jednou. Další zaváhání bylo v titulu, mám starou občanku, tedy titul přesně podle občanky, nikoliv podle skutečnosti. A ještě jedno, číslo ulice. Taky přesně podle občanky, nikoliv Kostkovaná 10 ale hezky Kostkovaná 589/10. Pořádek musí bejt!.
Na další pokus během 20 minut získávám certifikát. Necelých osmset korun :).
Tiskni
Sdílej:
7) je to velmi pracne si vytvorit certifikat ve windows. Pokud danou problematiku neznate. Viz doinstalovani modulu snap-in a tak dale....No vidite. A pritom by nebyl problem udelat klikatko na openssl, autorita by pripravila openssl.cnf podle sve politiky a generovalo by se jedna radost.
toto neni tak jednoduche ...ehm, já nejsem ten, kdo říká, že "pritom by nebyl problem" ... naopak, já si myslím, že ta byrokracie je největší překážkou, viz například diskuse k současné anketě na téma blbě napsaného zákona (že lze podepisovat ale ne šifrovat)
hleda autorun informaceNa USB discích standardně (tzn. pokud je zařízení označeno jako výměnné) autorun nefunguje, viz WHDC.