Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »No jo, Hugh Laurie, to musí být kvalita.
Ctenarsky denik bych na abclinuxu necekal XD ale jen tak dal, imo se vetsina lidi, co sem chodi bezne k literature vubec nedostane...
Já takové věci řeším na ctenari.cz
Myslím, že neuškodí malý popis knihRozhodně ne.
nápisi na trikotechjo?
> V dnešní době málokdo čte knihy. Když shlédnu na náctileté, ale i starší nebo ještě starší než jsou ti starší, je mi trochu líto za lidi, kteří místo dobré (kdyby i špatné) knihy sledují každou hloupost v televizi. A když čtou, tak jedině hltavě bulvární plátky, letáky a nápisi na trikotech zahalující bujná poprsí, za které jsou někteří z nich schopni Vám klidně zlomit vaz, jestliže jste proti (myslím za ten bulvár). Ale teď o nečem jiném a přitom stejném..
Dál jsem to nečetl, evidentně to jsou sračky. Obvykle mě chytrolíni, co si myslí, že jsou studnicí moudra, když nesledují televizi (nebo jen něco na ČT2, a to pouze od 3 hodin ráno) a poslouchají jen hudbu, která je zaručeně nepopulární, naserou. Když jsem si přečetl tento skvost, připadá mi to ale spíš tragikomické, přičemž kladu důraz zejména na to "komické"...
Pokud to není nějaká parodie (nebo předsilvestrovská otrava alkoholem), tak je to smutné.
Nepovažuji se za chytrolína, dokonce ani za studnici moudra, nevím kde to bereš.On se totiž freshmouse považuje za kritika všech pseudointelektuálů, feministek, zastánců práv menšin a podobné havěti. Tak je potom občas vidí i tam, kde nejsou
Jednou jsem měl tu smůlu vidět ubohý pořad Uvolněte se, prosím!, kde účinkovala Nora Friedrichová (např. pořad 168 hodin) a pak jakýsi zpěvák Radoslav Banga (známý jako Gipsy -- velmi originální).
Pokud to nevíte, Radoslav Banga je tzv. Rom. Dokonce dostal (předpokládám, že od státu) nějakou funkci typu "ochrana menšin". Prý měl "ochraňovat" mimo jiné ženy. To jen k těm "menšinám"...
(Mimochodem, Nora Friedrichová se taky vytáhla. Ve 168 hodinách vystupuje rozumně, ale tomto pořadu ze sebe nedostala jedinou větu, natož rozumnou. Dokonce ze sebe vysypala moudra, že za problémy cikánů mohou jen bílí atd. Paradoxní bylo, že cikán (!) Banga jí v tom oponoval. Holt byla Nora papežštější než papež a pěkně se jí to vymstilo...)
Nejsou? Člověk, co si stěžuje na to, že lidi nečtou knihy, ale bulvár (atp.), a zároveň udělá v jediném odstavci tisíc a jednu chybu, prostě je pseudointelektuál.
A nepovažuju se za žádného kritika, jen si občas dělám srandu ze srandovních věcí.
To by mě zajímalo, kde na ta kvanta literatury bereš čas a energii.
Já už čtu asi měsíc a půl Dunu, před tím jsem asi taky něco přes měsíc četl Zámek no a Bratry Karamazovy jsem četl určitě aspoň 3 měsíce. Prostě nemám čas věnovat tomu v průměru více než pár desítek minut denně. (A taky čtu pomalu, co bych z toho měl, kdybych Kafku přečetl rychle, že
Kafka jistě úchyl je. Není to moc "zábava", ale je to zajímavé. Takové analytické. Taky jsem se do toho částečně nutil, ale myslím že chápu, proč je to nejslavnější "český" spisovatel.
Některé dialogy v Zámku se mi fakt líbily, postavy naprosto konzistentně argumentují (pravda, v té jeho logice) a přitom zastávají naprosto opačný názor.
nápisi na trikotech zahalující bujná poprsíNo jedna slečna co znám tam měla ^My eyes are up there^ (^ = šipka). To mi nepřišlo tak špatné
V dnešní době málokdo čte knihy.Toto je jeden velmi oblíbený mýtus. "Málokdo čte knihy", přitom ale rostou prodeje knih a stoupá i počet výpůjček z knihoven. Prostě, zdání klame...
Autore, pořád jsi toho ještě přečetl málo, když jsi schopen napsat "nápisi" nebo "bichlý"
The Cuckoo's Egg nebude volne k stiahnutiu, nikde na nete ani na autorovej stranke som nenasiel, ze to dal volne k stiahnutiu. Zdroj z ktoreho cerpa root.cz to uz takisto neobsahuje, pravdepodobne to tam bolo a na root-e momentalne je nelegalne.
Tiskni
Sdílej: