Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Než půjdete příště volit vemte rozum do hrsti. Další oranžádovou tsunami už prosím ne!!!
Tiskni
Sdílej:
Soutezis se Silentem o nejkratsi a nejzbytecnejsi blogpost? Vypada to na to!Né, on jen ten drát_64 jenom neukojený uchylák, co si vybíjí své pudy na abclinuxu
proč, třeba je to smysl... čekáš jak imbecil za svý prachy na nějakou píčovinu, kterej se stejně nedočkáš...
Zkus použít webový prohlížeč
Úrověň novinek už se dostává i na abclinuxu. Černobílý svět :)
Ale to byl přece záměr tohoto Dráta_64 (nebo jak si teď říká, je to už jeho asi desátý nick), vyvolat zde nějaké nesmyslné flamewary. Já myslím, že už to nemá moc smysl vytahovat nějaké íčka Langery napojené do záhrobí na mafiány Mrázky, lobbisty Večerky a Kubiceho zprávy. Tím neříkám, že ČSSD jsou svatí muži, a také mají své kauzy biolíh a Standu Grosse s jeho bytem. Ten Paroubek je docela nadutý a arogantní. Topolánek je zase prostoduchý poskok a seržant US army a s knížetem Trautenberkem chtějí budovat v Brdech kulovité zařízení US army. Ten Mirek ale přitom neumí nic předžvejkat anglicky bez pomoci lejstra. Současná politika ČSSD není zrovna nejlepší a je populistická. Pokud jde o nějaké spolčování s komunisty, tak ODS dělá na krajských úrovních úplně to samé. Je to prostě Kocourkov, co k tomu víc říci :)
Pořád bych ale řekl, že sociální demokracie zastává zájmy normálních lidí a ODS se spíše soustředí na blahobyt zločinců a horních 10. 000 obyvatel. To je můj soukromý názor.Pořád bych ale řekl, že sociální demokracie zastává zájmy normálních lidí a ODS se spíše soustředí na blahobyt zločinců a horních 10. 000 obyvatel.
ČSSD zastává akorát tak svá koryta a bere si k tomu "normální" lidi jako prostředek. Byla to právě ČSSD, kdo nás nasměroval k automobilovému průmyslu, zoufalému dluhu a podobně. Ne, že by byla ODS o mnoho lepší, ale hají aspoň zájmy těch horních 10k, ne jen ty své.
ČSSD zastává akorát tak svá korytaTo zastávají všichni, bez ohledu na stranickou příslušnost.
Byla to právě ČSSD, kdo nás nasměroval k automobilovému průmysluNeviděl bych to tak jednoznačně. Největší automobilový podnik v Mladé Boleslavi předal k privatizaci profesor Klaus. To bych profesorovi ale přičetl k dobru, byla to úspěšná privatizace. Teď přesně nevím, čí byl nápad Hyundai v Nošovicích, ale asi ČSSD. V automobilce TPCA v Kolíně je zaměstnáno asi 3 500 lidí, což není moc. Na tom hospodářství ČR asi nestojí ani nepadá.
zoufalému dluhu a podobně.Ten zoufalý dluh vyplaval na povrch za vlády Miloše Zemama, který začal veřejně mluvit o ztracených miliardách z kuponových a jiných privatizací. Ty miliardy také zmizely ve vytunelovaných IPB, Agrobankách a jiných bankách. Viktor Kožený se tomu dodnes směje na Bahamských ostrovech. Ten Miloš tam holt musel ty miliardy do těch bank nalít, když je holt prof. Klaus s Ivanem Kočárníkem vytunelovali. Zoufalé dluhy bych viděl především z období vlád ing. Klause.
Neviděl bych to tak jednoznačně. Největší automobilový podnik v Mladé Boleslavi předal k privatizaci profesor Klaus. To bych profesorovi ale přičetl k dobru, byla to úspěšná privatizace. Teď přesně nevím, čí byl nápad Hyundai v Nošovicích, ale asi ČSSD. V automobilce TPCA v Kolíně je zaměstnáno asi 3 500 lidí, což není moc. Na tom hospodářství ČR asi nestojí ani nepadá.
Nejde jen o automobilky samotné.
Zoufalé dluhy bych viděl především z období vlád ing. Klause.
To za Paroublbka mělo být jako co?
Nejde jen o automobilky samotné.A o co tedy jde, tro(t)le :)
To za Paroublbka mělo být jako co?Já teď přesně nevím, kolika milardami zadlužil ČR ing. Paroubek, ale bylo to rozhodně méně, než Prof. Ing. Václav Klaus, CSc., Dr. h. c.
A o co tedy jde, tro(t)le :)
Návazný průmysl zaměstnává další lidi.
Já teď přesně nevím, kolika milardami zadlužil ČR ing. Paroubek, ale bylo to rozhodně méně, než Prof. Ing. Václav Klaus, CSc., Dr. h. c.
Prof. Ing. Václav Klaus, CSc., Dr. h. c. budoval nový stát, Jirka Paroubek nikoliv.
Pan Klaus v 90. letech přeměnil socialistické plánované hospodářství v ekonomiku volné soutěže a to nebyla žádná legrace. Během tohoto přerodu uteklo hodně peněz, pár vykutálených milionářů a občas to tu vypadalo jako na klondajku. Naprosto souhlasím. Otázkou je, zda se to dalo udělat lépe a přitom efektivně a beze ztrát.
Pan Jiří Paroubek není slabý odvar. Je to populista toho nejhrubšího zrna a směřující mezi ty nejnižší vrstvy, o kterých ví, že se dají koupit za korunu a součet jejich hlasů není nezanedbatelný. Je schopen rozházet jakékoliv peníze jen proto, aby mu někdo zatleskal. Dnes mám na pivo, co bude zítra mne nezajímá. To už je na mne složité. On, jaký bývalý náměstek Restaurací a jídelen ty lidi dobře zná a je úspěšný v jejich získávání. Mám takový pocit, že i v sociální demokracii mají tandemu Paroubek - Rath plné zuby. Ale není za ně náhrada. Věřte tomu, že tenhle člověk, pokud se mu nechá volná ruka, dokáže nadělat mnohonásobně více škod než nějaký Kožený s ukradenými miliony. Protože ty škody budou systémové, a nemusí si nikdo konkrétní ani nic nakrást.
nechal vytunelovat banky a předal majetky Koženým, Krejčířům a Mrázkům.
Krejčíř a Kožený jsou na útěku, Mrázek pod drnem.
dokáže nadělat mnohonásobně více škod než nějaký Kožený s ukradenými milionyMňo. To jste toho Viktora dost podcenil. Okolo Viktora se točily miliardy, ne miliony. Mě jen zaráží, jak se modří soudruzi a následovníci pana profesora z ODS ohánějí nějakým zadlužením. To největší zadlužení tady provedl soudruh profesor Klaus z Prognostického ústavu. Ten si své již odčinil, a spokojeně se naparuje na Hradě, ten malý narcisek
Problém se zadlužením byl v 90. letech ten, že zaostalý průmysl (tedy lépe řečeno: průmysl se zastaralým zařízením, který byl schopen vyrábět dobré věci - ale ne za konkurenčních podmínek) bylo nutné rekonstruovat. Opravit silnice, fasády domů, nové vybavení zdravotnictví (gamma nůž, atd.) a to v poměrně krátké době. To stálo peníze. Část peněz přišlo přímým prodejem podílů do zahraničí, ale zbytek se musel někde sehnat ...
To je jiný druh zadlužní, než vyplácet lidem pastelkovné, platit za lidi poplatky u lékaře, atd .. Není důležitá absolutní výše zadlužení, ale struktura dluhu. To platí i v rodině: hypotéka na byt není totéž jako koupě zahraniční dovolené na půjčku. A vláda Paroubka není fiktivní, on u nás již vládl
Ale ty miliony Viktora Koženého beru zpět, šlo skutečně o miliardy.
To je jiný druh zadlužní, než vyplácet lidem pastelkovné, platit za lidi poplatky u lékaře, atd ..No nevím, jak mohou narušit a zplundrovat státní rozpočet pastelky pro děti, ale asi moc ne. Těch dětí už také není tolik. Co se týče poplatků - tak dejme tomu, nějaká spoluúčast bude asi nutná. Nechtěl bych se ale dočkat nějakého amerického modelu zdravotnictví, kdy musí nějaký člověk prodat dům, aby měl prachy na nějakou operaci. Někteří Američané se dokonce chodí léčit na znepřátelenou Kubu k Fidelovi, protože na léčení v jůesej prostě nemají. V tento model asi ten holohlavý Julínek tajně doufal, podporován bývalým svazákem Cikrtem.
No nevím, jak mohou narušit a zplundrovat státní rozpočet pastelky pro děti, ale asi moc ne.
Nejde jen o pastelky, jde o všeobecné rozhazování (včetně pastelek).
V tento model asi ten holohlavý Julínek tajně doufal, podporován bývalým svazákem Cikrtem.
Víš něco o Agilu a Mojí ordinaci? To byl Julínkův cíl. Blé.
Víš něco o Agilu a Mojí ordinaci?Né. Opel Agila je automobil, a pak znám ještě Ordinaci v růžové zahradě. Řekl bych, že pacient ani nemocnice nejsou zboží, se kterými by se mělo kšeftovat. To byl pěknej gauner, ten Fantomas Julínek. Naše zdravotnictví patří k nejlepším v Evropě a není třeba prodávat nemocnice nějakým kamarádíčkům Julínka.
Řekl bych, že pacient ani nemocnice nejsou zboží, se kterými by se mělo kšeftovat.
Ono (ta konkurence) to může mít o pozitivní vliv.
To byl pěknej gauner, ten Fantomas Julínek... a není třeba prodávat nemocnice nějakým kamarádíčkům Julínka.
Výjimečně se na něčem trošku shodneme.
Naše zdravotnictví patří k nejlepším v Evropě...
Mno, ehmmm! Chrchly-chrchly!
Souhlasím, že je naše zdravotnictví na dobré úrovni. A nikdo netvrdí, že bychom zde měli přejímat americký model. To snad ne .. Systém spoluúčasti je rozhodně nutný, hledá se jen jeho vhodná forma. Tak, aby se zdravotnictví nezneužívalo a na druhé straně, aby bylo dostupné každému. A to poplatky do určité míry splňují. (Chápu lidi s nízkým důchodem, že je to pro ně citelné)
Tak co to je teda ta Agila a Mojí ordinace?
Nechceš použít Google?
Určitě existují v Evropě i lepší zdravotnické systémy, ale ten náš je vcelku dobrý a kvalitní.
To je již reálnější než tvůj původní výrok zavánějící superlativy.
Nechceš použít Google?Já jsem Google použil. Žádnou Agilu ani ordinaci v růžové zahradě jsem nenašel
To je již reálnější než tvůj původní výrok zavánějící superlativy.Ty zas zaváníš mohutným všeználkovstvím a moudrými komentáři. Ty si, Kolibáči, veliký mudrlant ze školních lavic. Tvému bystrému oku snad neujde jediný blog a všude hustíš své rozumy. Až jednou odmaturuješ, možná tě to přejde
Žádnou Agilu ani ordinaci v růžové zahradě jsem nenašelAsi má na mysli společnost Agel. Tohle píše o sobě na webu www.agel.cz
Jsme společnosti zabývající se řízením a poradenskou činností v oblasti zdravotnictví, řídíme zdravotnická zařízení. Zaměřujeme se na efektivní řízení ve zdravotnictví. Provozujeme největší síť soukromých nemocnic a zdravotnických zařízení soustředěných na Moravě a ve Slezsku. Jde o největší privátní uskupení poskytovatelů zdravotnické péče ve střední a postkomunistické Evropě.
...Koženým, Krejčířům a Mrázkům.
Už se i vyjadřuješ jako Paroubek, viz povolební projev 2006.
Nepovídej.
Povídám. Typická svazácká mluva s používáním plurálu tam, kde nepatří.
Typická svazácká mluva s používáním plurálu tam, kde nepatříTeď tě ještě poučím o tom plurálu, když ty máš taky tu potřebu mě neustále poučovat. Ten plurál používal prof. Václav Klaus mnohem dříve před ing. Paroubkem. To bylo v dobách, kdy si kadil do plenek Pampers a učil ses chodit, Kolibáči. Já ten plurál nepoužívám proto, že by ho používal prof. Klaus nebo ing. Paroubek, ale prostě proto, že se mi to líbí :). O těch svazácích Langerech, Cikrtech a bývalých členech KSČ Vlastimilech Tlustých by si toho taky měl víc nastudovat. Já mám silné pochybnosti o tom, zda se dnes v ODS vyskytují nějací slušní lidé. Jestli je tam alespoň jeden netunelář, nezloděj, nepodvodník, nebývalý komunista? Těžko říci, možná ano :)
Návazný průmysl zaměstnává další lidi.
Mate pravdu, je to zasadni chyba, kdyz prumysl zamestnava lidi. Tohle je fakt tezkej zlocin CSSD, ale ODS (?) a ekonomicti experti to uz napravi.
No lez to skutecne neni, ale pravda take ne, spise takova ideologicka pravda, kterou jste si priohnul k obrazu svemu. Nikoliv stat (z vasich uryvku mam pocit, ze si myslite, ze Zeman se Spidlou direktivne rozhodli, ze ekonomika bude postavena na autech, naridili svetovym automobilkam, aby u nas postavily tovarny a firmam z ostatnich odvetvi, ktere se k nam draly, pusobeni v CR zakazali), ale cesky prumysl se orientuje mimo jine i na auta. Ale take treba na elektrotechniku, ktera ma zhruba stejne velke zastoupeni.
Ano, a mne nedalo nereagovat na vase znechuceni nad tim, ze tady ty fabriky jsou a ty lidi zamestnavaji.