V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Korunu tomu nasadil prodavač, když jsem se zeptal co je na tom kabelu tak zvláštního. Měl jsem za to, že mi špatně rozuměl a mluví o nějakém supermegaspeciálním kabelu. Pozlacené konektory pro audiofily, neprůstřelné armádní verze, znáte to. Vytáhl tedy ze šuplíku stejný kabel, jaký jsem dostal s přístrojem a záhadně prohlásil, že na jiném kabelu „by nemusela fungovat pcsuite“.
Že jsem nakonec sehnal britskou (podle nabíječky, prodejce dodal franko redukci) verzi levněji než českou ve zmíněném obchodě už nepřekvapí.
Tiskni
Sdílej:
radne navlhcit displej telefonu (tak abyu na nem stala voda)Plotristi vědí, že se do té vody přidává nepatrné množství (koncentrace kolem 0,0005) jaru – jde s tím pak lépe posouvat, i když se lepí veliký plát (dá se pak nalepit třeba plát 3×2 metry).
Ja nekupuju folii kvuli tomu aby byla levna.Já taky ne, ale folii za dvě kila bych nekoupil, s těmi levnými mám dobré zkušenosti i pokud jde o kvalitu. Díky jejich ceně je můžu častěji měnit - většinou tak 1-2x za rok.
obal prece nestoji stovky korun?!To neznáš některé prodejce
že se dá nějaký neznačkový čínský šmejd pořídit za zlomek této ceny je mi ovšem jasnéOn ten čínskej šmejd je občas i kvalitnější než originál…