Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Jednou to někdo z vaší rodiny překonat musí, ten strach, ne? Tak proč ne zrovna Ty? Minimálně na Tebe budem vzpomínat.
A proč zrovna Ty bys měl mít to štěstí a být v novinách jako oběť neštěstí?
P.S. jako nejhorší bych viděl variantu, že bys nakonec fakt letěl a imigrační úředník Tě hned poslal zpátky jako rizikovou osobu.
To by bylo ovšem málo platné, kdyby moment překonání toho strachu byl zároveň i momentem, kdy má rodina vymřela po meči.
Naštěstí až třeba čas T-60 do odletu bych považoval za hraniční k překonání této překážky, jestli chápeš co mám na müsli Proč nespojit příjemné s užitečným?
Kdybych měl potřebnou kvalifikaci, finance a pozvánku, rád bych se na místo vydal coby náhradník - vyloženě totiž miluju ty momenty kdy piloti uvolní brzdu a letadlo s brutální akcelerací vyrazí vpřed, stejně jako ten moment kdy zvedne čumák a vyrazí vzhůru a přitom se tak hezky zhoupne ... ale to tě asi moc neuklidní, co
Zkoušel někdy někdo přemlouvat úředníka na vízovém úřadě, aby mu to vízum nedal?To není potřeba... mělo by stačit říct, že jsi svobodný, nemáš tu žádné závazky, nemáš ani moc peněz a chceš jen tak cestovat po USA.
Tak už mne napadá jen hypnóza
Tiskni
Sdílej: