Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.
Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.
Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.
Byla vydána nová verze 5.4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout vylepšenou podporu Waylandu. Nejnovější darktable by měl na Waylandu fungovat stejně dobře jako na X11.
Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.
V neděli jedu na lyžák (oficiálně LVZ - lyžařský výcvikový zájezd
) na Malou Morávku do Jeseníků, už se nemůžu dočkat. Doneslo se ke mě, že budeme muset vymýšlet pro ostatní zábavu na večer. Je tam sice televize, ale to asi neprojde jako originální nápad. Kámoš říkal, že udělá striptýz, ale to bude jenom pro holky (a pro pár "čtyřprocentních" kluků). Navíc to není žádný Brad Pit. Já na nic pořádného nemůžu přijít. Tak mě napadlo, že byste mi s vymýšlením mohli trochu pomoct. Pište svoje návrhy do komentářů. Ten nejlepší bude vybrán a oficiálně pochválen tady někde v blogu (jestli na to nezapomenu).
Tiskni
Sdílej:
Jsem si jistý, že to bude mít větší úspěch než zmiňovaný striptýz. Co je víc sexy než Terminál?!
(man strip)
Co třeba Investice? Možná bych našel i pravidla :)
Pravidla dodám na požádání
"Bang" - to ale nemluvíš o té karetní stupiditě, že ne?
a ještě trocha inspirace (akorát bych poněkud pochyboval o copyrightu, když tam má 2000-2002 a ke mě to dokolovalo někdy 1998, navíc v trošku jiné sestavě - chybí tam například hra Na sekeráčka ...)
Kdysi jsme hrávali "na upíry", zhaslo se, někdo, první upír, dělal "c" "c" "c", koho chytil, ten byl upír a hra pokračovala, kdo přežil časový interval, tak byl prvním upírem příště.
GENTOO?
ale co kdyz to bude nejaka strojarna/elektro nebo stavarna...