Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Určitě by se našel nějaký provokatér, který by napsal, řekněme nevhodný, post a hned tu diskusi zamknul, aby se tak uchránil (otázkou je s jakým úspěchem, kritizovat se dá všude ) před kritikou ostatních.
Tiskni
Sdílej:
Leoš svého času obhajoval blogy jako záležitost, která je zcela v rukou autora (postu i příspěvků), a z tohoto důvodu tam redakce nezasahuje (mazání komentářů apod).Zcela v rukou autora, a proto by měl například možnost, že by si nepřál komentáře a následně píšete:
Pokud chceme zachovat tuto svobodu, nemůžeme povolit zamykání.Není v tom rozpor?
příspěvkůNo právě... to se s tím právě bije...
Autor blogu přece nemůže rozhodovat o přísvěvku, jehož autorem je někdo jiný. Proto autor blogu nemůže smazat svůj zápis, protože by tím smazal i komentáře.Autor ale může nepřímo rozhodovat o svých komentářích, neboli nemůže smazat svůj příspěvek, ale může ho úpravou zničit, a tím pádem může znehodnotit (částečně) komentáře. Také se to děje.
KDE je nejúžasnější desktoppové prostředí na světě.Pod spotem se rozhoří pořádný flame, já zjistím, že víc lidí je na straně Gnome a tak upravím spot na
Gnome je nejúžasnější desktoppové prostředí na světě.A všichni, kdo do té doby do flamu přispěli, budou za hlupáky. A ten, kdo se pokusí rozjet flame KDE vs Gnome pod tímhle komentářem, bude za hlupáka taky
Co vám nabodeníčka udělala?!jsou proste zbytecna :P
Pokud považujete nabodeníčka za zbytečná, tak pište jako Mistr Jan Hus, když prozřelCo vám nabodeníčka udělala?!jsou proste zbytecna :P
Pokud považujete nabodeníčka za zbytečná, tak pište jako Mistr Jan Hus, když prozřelPovažuji je za zbytečná, protože nejsou pro zápis češtiny nutná. Je to jen jistá pohodlnost a nadstandard, kterého není se třeba vzdávat, ale který ani není třeba vyžadovat. Ostatně, když to je technicky nutné (telegramy, SMS, ASCII-only systémy, morseovka), obejde se čeština velice dobře bez diakritiky. Například nářky nad absencí diakritiky nebo i pravopisnými chybami a překlepy v internetových diskusních příspěvcích (něco jiného jsou redigované reprezentativní texty) považuji za trapné povyšování formy nad vlastní sdělení, názory, že tím trpí "čeština" jako jazyk, za bludné. Málokterý jazyk má tak výslovnosti věrné písmo jako čeština, a jde o daleko rozšířenější jazyky s delší tradicí a daleko rozsáhlejší literaturou než čeština.
Ale v drtivé většině případů používáme tu pohodlnější variantu. Protože je to pro lidi zpravidla rychlejší a snazší.Pro některé lidi je pohodlnější a snazší variantou právě psaní bez diakritiky a já to naprosto chápu (přestože sám píšu s diakritikou). Diakritiku považuju za danajský dar obrozenců, kdyby čeština byla bez diakritiky, vůbec by mi to nevadilo
Diakritiku považuju za danajský dar obrozenců
Což svědčí o neznalosti naší historie…
Pro některé lidi je pohodlnější a snazší variantou právě psaní bez diakritikyAle řeč vůbec není o psaní, ale o čtení. Jestli teda lidé ještě píší proto, aby něco sdělili a někdo si to přečetl…
DNS také není nutné, všechny počítače lze adresovat IP adresami (no až na MX záznamy).
SMTP může velmi snadno fungovat i bez DNS. Ten protokol je dokonce navržen tak, že nevyžaduje nezbytně ani TCP/IP…
web: http://172.30.86.12 e-mail: filip@[172.30.86.2]Byl by to zajímavý pokus, kolik lidí by mi napsalo