Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Určitě by se našel nějaký provokatér, který by napsal, řekněme nevhodný, post a hned tu diskusi zamknul, aby se tak uchránil (otázkou je s jakým úspěchem, kritizovat se dá všude ) před kritikou ostatních.
Tiskni
Sdílej:
Leoš svého času obhajoval blogy jako záležitost, která je zcela v rukou autora (postu i příspěvků), a z tohoto důvodu tam redakce nezasahuje (mazání komentářů apod).Zcela v rukou autora, a proto by měl například možnost, že by si nepřál komentáře a následně píšete:
Pokud chceme zachovat tuto svobodu, nemůžeme povolit zamykání.Není v tom rozpor?
příspěvkůNo právě... to se s tím právě bije...
Autor blogu přece nemůže rozhodovat o přísvěvku, jehož autorem je někdo jiný. Proto autor blogu nemůže smazat svůj zápis, protože by tím smazal i komentáře.Autor ale může nepřímo rozhodovat o svých komentářích, neboli nemůže smazat svůj příspěvek, ale může ho úpravou zničit, a tím pádem může znehodnotit (částečně) komentáře. Také se to děje.
KDE je nejúžasnější desktoppové prostředí na světě.Pod spotem se rozhoří pořádný flame, já zjistím, že víc lidí je na straně Gnome a tak upravím spot na
Gnome je nejúžasnější desktoppové prostředí na světě.A všichni, kdo do té doby do flamu přispěli, budou za hlupáky. A ten, kdo se pokusí rozjet flame KDE vs Gnome pod tímhle komentářem, bude za hlupáka taky
Co vám nabodeníčka udělala?!jsou proste zbytecna :P
Pokud považujete nabodeníčka za zbytečná, tak pište jako Mistr Jan Hus, když prozřelCo vám nabodeníčka udělala?!jsou proste zbytecna :P
Pokud považujete nabodeníčka za zbytečná, tak pište jako Mistr Jan Hus, když prozřelPovažuji je za zbytečná, protože nejsou pro zápis češtiny nutná. Je to jen jistá pohodlnost a nadstandard, kterého není se třeba vzdávat, ale který ani není třeba vyžadovat. Ostatně, když to je technicky nutné (telegramy, SMS, ASCII-only systémy, morseovka), obejde se čeština velice dobře bez diakritiky. Například nářky nad absencí diakritiky nebo i pravopisnými chybami a překlepy v internetových diskusních příspěvcích (něco jiného jsou redigované reprezentativní texty) považuji za trapné povyšování formy nad vlastní sdělení, názory, že tím trpí "čeština" jako jazyk, za bludné. Málokterý jazyk má tak výslovnosti věrné písmo jako čeština, a jde o daleko rozšířenější jazyky s delší tradicí a daleko rozsáhlejší literaturou než čeština.
Ale v drtivé většině případů používáme tu pohodlnější variantu. Protože je to pro lidi zpravidla rychlejší a snazší.Pro některé lidi je pohodlnější a snazší variantou právě psaní bez diakritiky a já to naprosto chápu (přestože sám píšu s diakritikou). Diakritiku považuju za danajský dar obrozenců, kdyby čeština byla bez diakritiky, vůbec by mi to nevadilo
Diakritiku považuju za danajský dar obrozenců
Což svědčí o neznalosti naší historie…
Pro některé lidi je pohodlnější a snazší variantou právě psaní bez diakritikyAle řeč vůbec není o psaní, ale o čtení. Jestli teda lidé ještě píší proto, aby něco sdělili a někdo si to přečetl…
DNS také není nutné, všechny počítače lze adresovat IP adresami (no až na MX záznamy).
SMTP může velmi snadno fungovat i bez DNS. Ten protokol je dokonce navržen tak, že nevyžaduje nezbytně ani TCP/IP…
web: http://172.30.86.12 e-mail: filip@[172.30.86.2]Byl by to zajímavý pokus, kolik lidí by mi napsalo