Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Uvažuju o tom, že bych si na zbytek roku zkusil sehnat nějaký privátNa privát si zajděte každopádně, minimálně se uvolníte a SNAD i uklidníte. :))
Druhá věc je, že často se začnou přistěhovalci postupem času chovat hůř, než rodilí Pražáci.
To nevím, blbců je IMHO všude stejně, co se týče normálně osídlených oblastí.
Řekl bych, že ceny alkoholu budou mimo centrum nižší.
Jsou, ale srovnávat se to s Olomoucí/Brnem pořád nedá, pokud nevlezeš do nějakého pajzlu.
Můj názor na DPP je tu asi už dobře známý a závidím Brňákům DPMB.
Ono DPMB má taky své dost podstatné vady.
S mluvou je to složitější. Spousta lidí mluví normálně (třeba slovensky ^.^) nebo snesitelně, navíc tu jsou turisti, ale když někteří místní otevřou chlebárnu, to je na přesdržku.Chlapče, jestli se na to koukáš takhle, tak se ani nedivím, že se ti v Praze nelíbí. Tobě by se totiž nelíbilo nikde jinde než doma. Slovo tolerance asi moc neříká, co?
ale když někteří místní otevřou chlebárnu, to je na přesdržku.My, co pamatujeme Kolibáčovy podcasty, víme, že jsou zde i jiní, co by možná zasloužili dostat na hubu. :) A na to pivo chodíte kam? Do gay baru se striptýzem? Tam je to asi s přirážkou, no...
Praha je Olomouci ve spoustě ohledů dost podobná
To by mě zajímalo v čem.
Prágl jde snadno začít nenávidět (tamní "nářečí", lidové ceny piva a některé aspekty MHD mi dost lezou krkem)
Zrovna nářečí (každý nějak mluvíme) a "lidové" ceny (lze najít hospůdky s normálními cenami a příjemným personálem) mi nijak nevadí.
To by mě zajímalo v čem.
Tak třeba kompaktní historické centrum a vůbec uspořádání města. Oproti tomu Brno nebo Ostrava mi přijdou strašně roztahané.
Zrovna nářečí (každý nějak mluvíme) a "lidové" ceny (lze najít hospůdky s normálními cenami a příjemným personálem) mi nijak nevadí.
To s mluvou jsem napsal výše, prostě jsou tu lidé (podle mého pozorování mj. méně vzdělaní), kteří mluví jak Čtvrtníček v Ivánkovi. Je mi to asi tak příjemné jako dežo-přízvuk hnědočechů.
Ano, hospody jsou tu lecjaké, bohužel problém ty pro neturistu vyhovujícího typu najít -- zdá se mi totiž, že zlatá střední cesta mezi pajzlem a snobárnou není moc častá.
Tak třeba kompaktní historické centrum a vůbec uspořádání města. Oproti tomu Brno nebo Ostrava mi přijdou strašně roztahané.
Tak to asi ano, i když jsem si to ještě pořádně nevychutnal (natož pak nafotil). Všude je hafo lidí, kteří se snaží tvářit strašně anonymně.
Je mi to asi tak příjemné jako dežo-přízvuk hnědočechů.
Ani s tímto nemám problém.
Na Praze mi vadí... její obyvatelé (a nebudu to blíže specifikovat, je to jen na flame). Možná je to dáno výběrovým efektem (jezdím zejména na úřady státní správy, ministerstva apod), ovšem totéž lze říct i o dalších neúřednících.
Ano, hospody jsou tu lecjaké, bohužel problém ty pro neturistu vyhovujícího typu najít -- zdá se mi totiž, že zlatá střední cesta mezi pajzlem a snobárnou není moc častá.
To jsem vyřešil poměrně jednoduše. Zeptal jsem se kolemjdoucího, který už od pohledu vypadal sympaticky. Ten mi poradil a nebyl jsem zklamán.
Na Praze mi vadí... její obyvateléA mně na Francii vadí Francouzi. Co teď s touto závažnou situací budeme dělat, poradíte?
Všude je hafo lidí, kteří se snaží tvářit strašně anonymně.Co vám brání přijít do metra (krtek), k někomu se přifařit a začít konverzovat: "Dobré den, strécu, které vy jste?"... Domorodci rádi zevrubně poznají všechny, co sem aspoň na půlden přijeli, a moravští Pražané (těch je tu většina) zase rádi poklábosí se starými známými.
vylezl sem z Praha hl. n., tak jsem měl pocit, jako by na mne město dýchlo "welcome home" stylem.udelej si vylet nekam na sidliste luziny a ten pocit te prejde.
Lužiny neznám, Prahu taky ne, ale znám Tři sestry a ty na Lužiny nějak tak vzpomínajíja taky, ale kdyz jsem poznal ty luziny... tak jsem nejak pochopil, o cem to je... btw. sveho casu jsem nemal rad green day... a az jsem zazil zivot na predmesti, tak jsem pochopil, proc maji taky blbe pisnicky... nejsou blbe
že odborný pracovník nemá přehled o souvislostech, například o dopadech na ekonomickou situaci podniku.Ovšem v řadě podniků je to zejména naopak. Tedy, o peníze jde až v první řadě, ale jak se udělá technická stránka projektu už moc ekonomického managera nezajímá. Tedy v principu: co nejmenší náklady, co nejvyšší zisk a udělejte to jak chcete. Nicméně nic netrvá věčně, a už spousta takto "dobře vedených" podniků ukončila svoji činnost, protože takovýhle management většinou ani neví, co podnik vyrabí, jaká je situace v provozu apod. Čímž chci říct, že (téměř) každý by měl v podniku začínat od nuly. A ne, že přijde s jakýmsi titulem z VŠE, o výrobě ví prdlajs ale začne všechno řídit (tedy pardon, menežovat
Lidi, kteří chtějí mít doma zbraň taky odsuzujete k tomu, že chtějí někoho zastřelit?
Oh ne, už jsme zase u toho znásilnění... nástroj má většina z nás.
...spíše za to, čeho se dopustil, a v jaké souvislosti.
Což se zde děje. Nebo má někdo nějak valné mínění o příslušných celebritách?
Ale je uprimne, ze jste to tady uvedl, aby si to mohli eventuelni kandidati na spolubydleni jeste rozmyslet.Mě to spíš přišlo že tu někdo soudí mě. Neprávem.
...pak se pokusím o řízenou sebevraždu současným studiem Ekonomie na VŠE NF a Komunikací, multimedií a elektroniky na ČVUT FEL v PrazeA čeho tím chcete prosím vás dosáhnout?
Tiskni
Sdílej: