abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1991 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    5.5.2005 14:46 rst
    Rozbalit Rozbalit vše gramatika
    Správně, jen tak dál. Mimochodem, s těma čárkama v souvětích jsem na tom taky špatne, že by námět na další blog? :-)
    5.5.2005 15:01 thingwath
    Rozbalit Rozbalit vše Standarty
    Standarty potiram a uvadim na spravnou miru uz docela dlouho. Stejne mi to prijde jako marny boj…
    Luk avatar 5.5.2005 15:03 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Standarty
    Pamatuji se, že se (v Rumunsku) vyráběla televize značky Standart. Někdo v tom má prostě guláš...
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    5.5.2005 15:44 thingwath
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Standarty
    V Jugoslavii se delala (delaji) auta znacky Zastava, tohle muze byt podobny pripad :-) Ja rumunsky nebo jak se tam mluvi neumim…
    5.5.2005 16:17 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Standarty
    Ja rumunsky nebo jak se tam mluvi neumim…
    Z toho si nic nedelej, u GM si marne lamali hlavu nad mizernym odbytem noveho modelu Chevy Nova v jizni Americe, az posleze zjistili, ze "no va" znamena "nepojede". :-D
    Luk avatar 5.5.2005 15:01 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše 2 minuty za držení
    V těchto dnech se hold objevuje hodně často v jiném významu - u hokejisty jdoucího na trestnou lavici. Prostě dostal "2 minutes for holding" :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    5.5.2005 15:24 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2 minuty za držení
    S tou češtinou je to holt katastrofa, taky mi to vadi a zarazí, když to vidim, nejvíce mě štvou i/y:) ale co, lidi jsou holt blbí:)
    vencour avatar 5.5.2005 16:00 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2 minuty za držení
    Pamatuju, ze jsem po sobe chybu tezko kdysi nachazel, dnes uz to neni takova sranda, navic od doby, co jsem vylez z gymplu, vysly nova pravidla = nemuzu si byt v necem jisty.
    Navic jak se bratrickuju s anglinou, zjistuju, ze mam z ni ponamenany slovosled v cestine :-(, taky nic moc.
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    Pravák Bob avatar 5.5.2005 16:19 Pravák Bob | skóre: 13 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Kdyby jste radši...
    Mě zase vytáčí by jsi/by jste/by jsem, místo bych, bys, bychom, byste. Ale myslím že časem se to přesune do spisovné češtiny...
    knowledge brings fear
    5.5.2005 16:44 Tomáš Tichý | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Tip a typ
    Mě ukrutně vytáčí vytypovat. Začíná se to objevovat už i v normálních novinách :-(. Jo a češtináři, jestlipak víte jak se píše správně lyžina? :-)
    5.5.2005 18:10 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip a typ
    Lyžina stěží. Ale ližina je chyták -- slovo, o kterém častěji čtu, jak se má psát, než ho používám.

    Hold a typovat mě točí, ale sesadit z prvního místa 18-ti, které vidím v každém druhém @#$%! obchodě, asi nedokáží.
    5.5.2005 18:15 FiJi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip a typ
    Jo a češtináři, jestlipak víte jak se píše správně lyžina? :-)
    No takhle teda ne :-) Ale zajímavé je, že lyže a ližina jsou příbuzná slova, ale asi každé přejaté přes jiný jazyk. Jako rýže a rizoto. Jsou ještě nějaká taková slova?
    5.5.2005 23:47 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tip a typ
    Budu za hodně velkýho debila když se přiznám, že tomu slovu nerozumím? :-)
    ja bych v tom nevidel problem....
    I am communicating to you from my quarters aboard the Asgard ship Biliskner.
    5.5.2005 18:33 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .
    Zadní problém není tak závazný? Nebo co to říká tvá patička?
    5.5.2005 18:45 thingwath
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .
    Ta tvoje je taky dosti specificka, tak to zase neprehanej :-) (je fakt, ze jsem ji tedy obslehl i ja ;-))
    5.5.2005 18:59 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .
    Já asi brzy začnu patičku komprimovat, abych do ní dokázal dostal dost propagandy ;-)
    5.5.2005 19:03 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .
    No mě už připadá dost komprimovaná :-)
    5.5.2005 19:12 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .
    Tak tohle v češtinářském threadu nedělej.
    5.5.2005 19:15 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .
    Mě na tom příspěvku nic špatného nepřijde ;-)
    Copak toho není dost?
    5.5.2005 19:15 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .
    Sakra, všimnul sis toho nějak brzy :-)
    5.5.2005 19:04 thingwath
    Rozbalit Rozbalit vše Re: .
    Vejde se tam toho malo. Nedavno jsem si tam chtel dat text jedne pisnicky a docela krute jsem narazil. Ale je fakt, ze tech pet odstavcu by pusobilo asi celkem rusive :-D
    tesne vedle :)
    I am communicating to you from my quarters aboard the Asgard ship Biliskner.
    6.2.2009 20:25 honza
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hold vám holt nesložím...

    Ještě jsem si v poslední době všiml slova akorád. To je taky ošklivej nešvar.

    30.3.2013 23:04 Lucie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hold vám holt nesložím...
    ke slovu "akorád" které mě také vytáčí ... mě vytáčí ještě slovo "samozdřejmě"..... a "zrdcadlo"....

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.