Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »co se nemusí kompilovat
No to klidně, ale musí to mít min. kontrolu syntaxe, když už nic jako kompilaci, která obhalí i další chyby.
skvěle vystavěný hororový román na pokračování.No ty si delas srandu, ale ono to tak fakt v nekterych mistech je
Spolehnout se na nějaké to reloadování modifikovaných částí aplikace prostě nešlo.Tomcat pouzivam na vyvoj porad a s timhle jsem nikdy problem nemel. Pokud je nakonfigurovan na reload kontextu pri zmene na classpathu, vzdycky se chytne. Ze se mu po case preplni prostor pro tridy, ktere neschramstne GC (PermGen space), to uz je jina... ale tusim, ze i na to je nejaky hack (myslim jeste jiny, nez pouzit Jetty
Kniha tvrdila, že pokud použiji System.out, výstup uvidím. Neříkala kde, nezdálo se mi to a dle očekávání jsem také houby viděl.Stacilo by tu aplikaci psat treba v Eclipse. Vystup byste videl v konzoli. Od toho ty IDE jsou, abyste nemusel travit cas resenim blbosti
Sláva, přeci jen to asi bude logovat, ale napřed se musí log4j nakonfigurovat, což asi taky bude stát za to....Zas tak strasne to neni
Když ve zdrojáku objektu (.java) udělám nějakou drobnou změnu a znovu jej překompiluji, Tomcat má stále někde nacacheovaný ten starý. Dle google nezbývá, než prostě kontejner restartovat. To musím vážně kvůli změně jednoho písmenka restartovat celý kontejner (tedy webserver)? Vždyť to je na hlavu padlé...Staci redeploy daneho kontextu. Restart serveru AFAIK neni nutny. Zkuste nejake vyvojove prostredi, ktere automaticky po ulozeni *.java tridu zkompiluje a nastavte si ho tak, at ji kompiluje to WEB-INF/classes a Tomcat tak, aby reloadoval kontext. Nebo pouzijte Eclipse a nemusite tohle vubec resit.
Pokud je v kódu chyba zobrazí se v prohlížeči výpis výjimky. Pokud stránku obnovím (se SHIFTem!), rázem se objeví stránka bez chyby, ovšem nějaká předchozí (někde - ne v browseru - nacacheovaná verze), ta je tam ještě několik následujících reloadů a zhruba při pátém se zase objeví chybový výpis. A tak stále dokola...Jo, jo, to dela. Nekde mu tam asi jeste visi ta stara classa bez chyby...
Pokud je pro tebe JSP a Tomcat peklo, tak by me zajimalo, co zacnes rikat na JSF, JTA, EJB3 ci RMI.Co by měl říkat. Začne používat technologie, které umožňují to samé bez té ohromné spousty nepoužitelného balastu (hint: Spring a Wicket).
Tiskni
Sdílej: