Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Lol, objevil jsem svůj starý login a svoje staré heslo tady od Blogu, takže sem po delší době zase napíšu nějakou blbinu, ale kdoví, třeba ne. Kdysi tu psal někdo o Dogecoinu, kdo tenkrát natěžil, nerozprodal a neztratil svoje heslo, tak mu teď nejspíš můžeme docela zavidět. Dneska jsem tu já, a rád bych napsal něco o Sugarchain, a to z jednoduchého důvodu, protože se jednak nudím a za druhé "white paper" téhle kryptoměny se mi prostě líbí.
Domovinou vzniku Sugarchainu je Japonsko a první Block spatřil světlo světa 24.srpna 2019. Jako hashovací funkce se používá YespowerSugar, a tak je tento "coin" snadné těžit na CPU. Mimochodem dnes moc vhodných kryptoměn, které se na CPU vyplatí těžit není. Po DogeCoinu, Moneru je to snad teprve třetí kryptoměna (kterou znám), která se na CPU vyplatí. Vlastně je pro těžení na CPU přímo designovaná, takže těžaři s GPU a ASIC si příliš neškrtnou, což je jedině dobře. Pro představu při těžbě "Cukru" na "slabém" stroji (starý notebook s Core i5) je hashrate 0,5kH/s, což odpovídá asi 1350 SUGAR/měsíc. Přepočteno na "tvrdou měnu" to vychází při aktuální ceně na $5/měsíc.
Kdyby jste někdo chtěl zkoumat a porovnávat, která CPU kryptoměna se aktuálně těží nejvíc, mužete třeba zde. Jestliže Dogecoin dneska těží 300k lidí, Monero 100k, tak u Sugarchainu to býva v průměru +10k denně, což není na ani ne 2 roky starou kryptoměnu vůbec špatné. Nedávno se dokonce objevila na coinmarketu a její cena roste. Tržní hodnotu navíc může celkem nakopnout, pokud se tahle kryptoměna objeví na nějaké z velkých směnáren.
Narozdíl od původního Bitcoinu má aktivovaný SigWit by design, takže o efektivitu a rychlost transakcí by mělo být postaráno. Mimochodem rychlost transakcí je na Sugarchainu asi to nejlepší. Jelikož nový Block je generován každých 5s, "confirmation" transakcí je oproti Bitcoinu skutečně ultra rychlé, a to zhruba 120x a asi 12x oproti Dogecoinu. Sugarchain je navíc právě před prvním halvingem, který připadá zhruba na srpen tohoto roku, takže těžit se nyní ještě pořád vyplácí i na starých CPU, nebo RPi.
Cpuminery existují dva a oba jsou pro Linux (ale existuje i verze pro Widláky). Jeden si můžete zkompilovat, druhý je ryze čistou binárkou s doprovodným spouštěcím skriptem. Ten druhý raději doporučuji spouštět ve while[1]
a se sleep
.
Udělat si peněženku můžete v Linuxu buď pomocí qt-klienta, nebo ve webové peněžence, nebo si vytisknete Paper Wallet, což je asi nejrychlejší. Prostě na začátku natěžíte, a papír na pár let odložíte. Kdoví jakou to bude mít v budoucnu cenu, a i kdyby cena překlouzla jen 1$, při aktuální rychlosti těžby, je to jako když "Dolary na ulici najdeš".
Když budete chtít, můžete dokonce těžit "Cukr" třeba na ryze českém poolu. S malou hashrate je na poolu větší šance, že nějaký ten Block vytěžíte, než kdybyste zkoušeli "luck" sami, ale i tohle ještě teď jde.
Tiskni
Sdílej:
na stránce pišou že musíš natěžit aspoň nějakejch +-21 mincí byti to jakože poslali :O ;D
Minimum Payment: 21.47 SUGAR
jóóóóóóóó to na jinejch půlech si ten limit jakoby mužeš u minerů nastavit sám v nějakým rosahu ;D ;D
A tím, že by sis to nakoupil od jiného vola, a tak ten řetězec zbytečností poněkud zkrátil, bys skutečně investoval do budoucna – tím, že bys nedával záminku k likvidaci toho co tady v zemi po těch 300 letech neustálé exploatace ještě zbylo.Z hlediska využívání zdrojů v tom nevidím výrazný rozdíl. Tím že někdo nakoupí nějakou kryptoměnu se podílí na tvorbě její ceny, a tato cena má zásadní vliv na tom, zda se vyplatí tu kryptoměnu těžit. Kdyby nebyl nikdo ochotný s danou kryptoměnou obchodovat, většina lidí by ji těžit přestala. Navíc ta nakoupená kryptoměna má nějakou hodnotu jen pokud se stále těží.
... Z tveho prispevku citim jistou nenavist k tomu jak lide nakladaji s elektrinou coz neni dobre pro tebe. Nenavisti si budujes negativni karmu, skodi to tvemu zdravi a muze to byt dokonce trestne...spravne, spravne. Nenavidet muzes, a musis, ale jen to, na co ti ukaze vlada a neziskovky, ale nenavist bez predchoziho rozkazu je v rade "svobodnych" zemi trestna.
tttssss pustíš jakoby jenom veškole/vpráci a nemužeš bejt vmínusu přece jako :D :D ;D ;D
bystroušák kromě tamtěch crypto už taky jakoby vyvěštil vo moc dřív než jiný že koronavirus příde z wuchanu až do čechie takže když řiká že ten sugar muže kněčemu bejt bych to jako nebrala na lechkou váhu :O :O :D :D ;D ;D
ttssssss součást plánu :D ;D a nevidim vůůůbec nic špatnýho trošičku podojit stát kterej nás jako všecky dojí celou dobu a něčemu rozumnýmu se věnovat zatim :D ;D
btw kdybys byl placenej cryptoměnama jenom tak bys byl vlastně jakože uplně bez příjmu moch bys brát sociální dávky žejo :O :O
pro víc slabší hw asi jako menčí vobtížnost dát :O :O
1/ vybudovat distribuovana sit pocitacu na lamani sifer, klicu, a cehokoli? Nabizet ucastnikum odmeny v nejakych fiktivnich shitcoinech za jejich zcela realny cas na jejich hw? za pristup k jejich siti, strojum, provozu, treba za ucelem trenovani AI
2/ vybudovat malwarova zombie sit, kdyz si lidi pusti neznamou binarku a nechaji ji bezet ve svych domacich sitich?
Globální nedostupnost pevných disků Minulý týden (26. 4.–3. 5.) jsme zažili něco mimořádného. Díky představení nové kryptoměny Chia, která k těžení využívá pevné disky, byly všechny vyšší kapacity na celém světě vyprodány. Prosíme o strpení s vyřizováním objednávek pevných disků. Během tohoto týdne bychom měli znát bližší dodací lhůty a budeme Vás informovat.Zdar Max
chci billgatesův rozvod!!! :O :O :D :D
šup jako s ssdčkama do mining rigu ke grafikám a zachráníš planetu :O :D :D ;D prostě ekologie :D :D :D :D
Na Intel(R) Celeron(R) CPU J3455 @ 1.50GHz som za 3 dni vytazil 20 sugar :)Já jsem to nechal běžet týden a půl na domácím PC a serveru a natěžilo to cca 1000 sugar coinů (checkoval jsem to včera večer, nevím kolik tam je dneska) (podle Jendovo propočtu něco jako 75kč).