V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Lol, objevil jsem svůj starý login a svoje staré heslo tady od Blogu, takže sem po delší době zase napíšu nějakou blbinu, ale kdoví, třeba ne. Kdysi tu psal někdo o Dogecoinu, kdo tenkrát natěžil, nerozprodal a neztratil svoje heslo, tak mu teď nejspíš můžeme docela zavidět. Dneska jsem tu já, a rád bych napsal něco o Sugarchain, a to z jednoduchého důvodu, protože se jednak nudím a za druhé "white paper" téhle kryptoměny se mi prostě líbí.
Domovinou vzniku Sugarchainu je Japonsko a první Block spatřil světlo světa 24.srpna 2019. Jako hashovací funkce se používá YespowerSugar, a tak je tento "coin" snadné těžit na CPU. Mimochodem dnes moc vhodných kryptoměn, které se na CPU vyplatí těžit není. Po DogeCoinu, Moneru je to snad teprve třetí kryptoměna (kterou znám), která se na CPU vyplatí. Vlastně je pro těžení na CPU přímo designovaná, takže těžaři s GPU a ASIC si příliš neškrtnou, což je jedině dobře. Pro představu při těžbě "Cukru" na "slabém" stroji (starý notebook s Core i5) je hashrate 0,5kH/s, což odpovídá asi 1350 SUGAR/měsíc. Přepočteno na "tvrdou měnu" to vychází při aktuální ceně na $5/měsíc.
Kdyby jste někdo chtěl zkoumat a porovnávat, která CPU kryptoměna se aktuálně těží nejvíc, mužete třeba zde. Jestliže Dogecoin dneska těží 300k lidí, Monero 100k, tak u Sugarchainu to býva v průměru +10k denně, což není na ani ne 2 roky starou kryptoměnu vůbec špatné. Nedávno se dokonce objevila na coinmarketu a její cena roste. Tržní hodnotu navíc může celkem nakopnout, pokud se tahle kryptoměna objeví na nějaké z velkých směnáren.
Narozdíl od původního Bitcoinu má aktivovaný SigWit by design, takže o efektivitu a rychlost transakcí by mělo být postaráno. Mimochodem rychlost transakcí je na Sugarchainu asi to nejlepší. Jelikož nový Block je generován každých 5s, "confirmation" transakcí je oproti Bitcoinu skutečně ultra rychlé, a to zhruba 120x a asi 12x oproti Dogecoinu. Sugarchain je navíc právě před prvním halvingem, který připadá zhruba na srpen tohoto roku, takže těžit se nyní ještě pořád vyplácí i na starých CPU, nebo RPi.
Cpuminery existují dva a oba jsou pro Linux (ale existuje i verze pro Widláky). Jeden si můžete zkompilovat, druhý je ryze čistou binárkou s doprovodným spouštěcím skriptem. Ten druhý raději doporučuji spouštět ve while[1]
a se sleep
.
Udělat si peněženku můžete v Linuxu buď pomocí qt-klienta, nebo ve webové peněžence, nebo si vytisknete Paper Wallet, což je asi nejrychlejší. Prostě na začátku natěžíte, a papír na pár let odložíte. Kdoví jakou to bude mít v budoucnu cenu, a i kdyby cena překlouzla jen 1$, při aktuální rychlosti těžby, je to jako když "Dolary na ulici najdeš".
Když budete chtít, můžete dokonce těžit "Cukr" třeba na ryze českém poolu. S malou hashrate je na poolu větší šance, že nějaký ten Block vytěžíte, než kdybyste zkoušeli "luck" sami, ale i tohle ještě teď jde.
Tiskni
Sdílej:
na stránce pišou že musíš natěžit aspoň nějakejch +-21 mincí byti to jakože poslali :O ;D
Minimum Payment: 21.47 SUGAR
jóóóóóóóó to na jinejch půlech si ten limit jakoby mužeš u minerů nastavit sám v nějakým rosahu ;D ;D
A tím, že by sis to nakoupil od jiného vola, a tak ten řetězec zbytečností poněkud zkrátil, bys skutečně investoval do budoucna – tím, že bys nedával záminku k likvidaci toho co tady v zemi po těch 300 letech neustálé exploatace ještě zbylo.Z hlediska využívání zdrojů v tom nevidím výrazný rozdíl. Tím že někdo nakoupí nějakou kryptoměnu se podílí na tvorbě její ceny, a tato cena má zásadní vliv na tom, zda se vyplatí tu kryptoměnu těžit. Kdyby nebyl nikdo ochotný s danou kryptoměnou obchodovat, většina lidí by ji těžit přestala. Navíc ta nakoupená kryptoměna má nějakou hodnotu jen pokud se stále těží.
... Z tveho prispevku citim jistou nenavist k tomu jak lide nakladaji s elektrinou coz neni dobre pro tebe. Nenavisti si budujes negativni karmu, skodi to tvemu zdravi a muze to byt dokonce trestne...spravne, spravne. Nenavidet muzes, a musis, ale jen to, na co ti ukaze vlada a neziskovky, ale nenavist bez predchoziho rozkazu je v rade "svobodnych" zemi trestna.
tttssss pustíš jakoby jenom veškole/vpráci a nemužeš bejt vmínusu přece jako :D :D ;D ;D
bystroušák kromě tamtěch crypto už taky jakoby vyvěštil vo moc dřív než jiný že koronavirus příde z wuchanu až do čechie takže když řiká že ten sugar muže kněčemu bejt bych to jako nebrala na lechkou váhu :O :O :D :D ;D ;D
ttssssss součást plánu :D ;D a nevidim vůůůbec nic špatnýho trošičku podojit stát kterej nás jako všecky dojí celou dobu a něčemu rozumnýmu se věnovat zatim :D ;D
btw kdybys byl placenej cryptoměnama jenom tak bys byl vlastně jakože uplně bez příjmu moch bys brát sociální dávky žejo :O :O
pro víc slabší hw asi jako menčí vobtížnost dát :O :O
1/ vybudovat distribuovana sit pocitacu na lamani sifer, klicu, a cehokoli? Nabizet ucastnikum odmeny v nejakych fiktivnich shitcoinech za jejich zcela realny cas na jejich hw? za pristup k jejich siti, strojum, provozu, treba za ucelem trenovani AI
2/ vybudovat malwarova zombie sit, kdyz si lidi pusti neznamou binarku a nechaji ji bezet ve svych domacich sitich?
Globální nedostupnost pevných disků Minulý týden (26. 4.–3. 5.) jsme zažili něco mimořádného. Díky představení nové kryptoměny Chia, která k těžení využívá pevné disky, byly všechny vyšší kapacity na celém světě vyprodány. Prosíme o strpení s vyřizováním objednávek pevných disků. Během tohoto týdne bychom měli znát bližší dodací lhůty a budeme Vás informovat.Zdar Max
chci billgatesův rozvod!!! :O :O :D :D
šup jako s ssdčkama do mining rigu ke grafikám a zachráníš planetu :O :D :D ;D prostě ekologie :D :D :D :D
Na Intel(R) Celeron(R) CPU J3455 @ 1.50GHz som za 3 dni vytazil 20 sugar :)Já jsem to nechal běžet týden a půl na domácím PC a serveru a natěžilo to cca 1000 sugar coinů (checkoval jsem to včera večer, nevím kolik tam je dneska) (podle Jendovo propočtu něco jako 75kč).