V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
smazáno z osobních důvodů
Tiskni
Sdílej:
Pane vy jste spisovatel! Jen častěji!
Nevím, co vidí teď sněžný muž z okének vlaku, který ho veze. (abych nebyl tajemný, narážím na povedenou povídku na jeho stránkách).
Důvody k odchodům bývají někdy překvapivé i pro odcházející. Před lety jsem seděl před svojí přeroslou knihovnou a návštěva se zeptala (trochu výsměšně): "to jsi všechno přečet?" Já řek ne, ale pak si uvědomil že jo. Že tohle všechno jsem si rval do hlavy a zase zapomněl, že jsem nad tím strávil stovky hodin, kdy jsem moh něco užitečnýho dělat, že těch důležitejch knížek pro mne je tam jen pár... a většinu prodal. Ta otázka za to nemohla. Byla to jen poslední kapka, kdy jsem si připustil uvědomit si to, co jsem už stejně věděl.
Co vidí sněžný muž z toho svého okna svého vlaku, to nevím. Třaba něco nového, třeba strašného a třeba si jen zdřímnul.
Kilgore, muselo to přijít. Stáváte se i úředníkem a tam je jednotkou práce oběžník a dotazník. Tyto papíry, které ve mně, který se nezachvěje při pohledu do horských propastí, při setkání s mědvědem či při veselých výměnách kulometných dávek, tak tyto papíry ve mně budí děs a tělo se počíná třást. Ale ten růst za to stojí! Ten růst za to stojí. Ríkejte si to často, třeba tomu uvěříte, jiné cesty asi není.
...bych zapomněl! :
Ve skříni mám čtyři stejně tlusté šanony: v prvním je mé účetnictví z let 1998-2001 (čtyři roky), ve druhém 2002-2003 (dva roky), ve třetím 2004 (jeden rok). Ten čtvrtý zatím stačí na rok 2005, tak doufám, že exponenciální růst už se zastavil…
Se svatostí nevím, nevím. Pokud bychom přejali postup církevní, tak je (pokud vím) potřeba dokázat, že dotyčný dorostl svatosti konáním zázraků (zde by to mohla být kompilace na stroji bez hw [?] ). Ale žel, povinná je i mučednická smrt. Proč se na ní trvá netuším, ale je to tak.
S papíry to mám dobré, má žena umí i vyplnit složenku! Ovšem ani já nejsem žádné ořezávátko a od doby, kdy jsem vyrostl jsem dokázal již vyplnit nejednu kolonku. I žádost o pas! Samostatně!
Co neroste, to umírá, avšak každý růst, končí pádem.
To jsme se učili už ve třetí třídě. Ale nevím, jestli to pořád ještě umím, naposledy jsem to potřeboval při placení obědů na základní škole (na gymplu to šlo sporožirem). Radši používám GSM banking, nemusím při tom čtyřikrát vyplňovat svou adresu…
Mučdnická smrt není nutnou podmínkou pro svatořečení. přestože poskytuje určitou výhodu. Například Matka Tereza mučdnickou smrtí, pokud vím, neprošla, další příklady "nemučedníků": sv. František z Asisi, sv. Kateřina Sienská, také věrozvěsti slovanští (Konstantin/Cyril a Metoděj) nezemřeli mučednickou smrtí.
Navíc se domnívám, že smrt sněžného muže by se dala označit jako mučednická
Z čeho usuzujete, že mám špatné informace?
Dobře uvedla jsem špatné příklady domnívala jsem se, že prostí nemučedníci stačí. A příliš jsem nehledala. Nekolik knih o sv Františkovi jsem četla a píseň o Bernardetě také. Takže jiné příklady: sv. Hedvika - patronka Slezka, sv. Řehoř Veliký - papež, císař Jindřich II a jeho žena Kunhuta, sv. Dominik, anglický král Eduard. Určitě bych našla ještě další. Primárním důvodem pro svatořečení jsou zázraky a učení, které není v rozporu s učením církve, ne utrpení, i když právě utrpení přitahuje pozornost. Proto jsou svatořečeny vesměs významné osobnosti nebo ti co hodně trpěli, prostě se o nich víc ví.
Mnoho svatých není svatořečeno, protože se o nich prostě neví. To je také důvod proč se slaví svátek všech svatých.
PS: Nějak jsem nepochopila pointu bodu 2. Mohl bys mi ji, prosím, vysvětlit. Nejlépe polopaticky jako pro blbý.
U některých mučedníků to dalo fušku, meč se do toho nedostal, ale když se chce...
U této věty mám také potíže s pochopením jejího smyslu, nějak mi nesedí slovosled a nedokážu si dosadit význam zájmen. Bylo by možné ji upravit do nějaké srozumitelnější formy?
Néééé! To nebyl žádný útok na Tebe, ani na svaté. Prostě mám pocit, že to utrpení být muselo a tak se do toho života někdy tak trochu nacpalo.
Ono to bylo spíš k téhle povšechné debatě. O důležitosti utrpení v procesu blahořečení a následného svatořečení vím jen z četby a od nějakých pánů kleriků.
K dalším Tebou jmenovaným nevím nic a tak také nic neříkám.
Vyšinutí z vazby větné, toho se už asi nezbavím. Ani jiných vyšinutí. :)
Vyšinutí z vazby větné, toho se už asi nezbavím.Talk like Yoda, you must. Yes.
Néééé! To nebyl žádný útok na Tebe, ani na svaté.
Já to jako útok vůbec nevzala. Otázkou "v čem se mýlím" nechci říct "já se přece nemýlím", ale opravdu zjistit, kde je omyl.
S tím, že utrpení je v procesu blahořečení a svatořečení důležité souhlasím, ale nemyslím si, že by bylo nutné. Informace mám z podobných zdrojů jako ty, jen bych snad přidala ještě nějaké kněze a hodiny náboženství.
< K dalším Tebou jmenovaným nevím nic a tak také nic neříkám.
No většina z těch, co jsem jmenovala jsou poměrně lokální světci (našla jsem je v knize Křesťanské nebe od Heleny Florantové a Vladimíra Kopeckého), ale že neznáš Řehoře Velikého mě udivuje. Provedl rozsáhlé změny v liturgii, jmenuje se podle něj gregoriánský chorál. A sv Dominik je zakladatelem řádu bratří kazatelů (to jsou ti inkvizitoři ve Jménu růže )
Vyšinutí mi ani tak nevadí, Yodu mám ráda, ale zájména, za kterými nedokáži najít jméno, mi působí dost obtíží.
Novinka nemusí byť v otázke, ale môže byť v odpovedi.
Prejdi svoj inbox a vyber posledných 10 mailov, v ktorých niekto chce, aby si niečo riešil. Preformuluj ten problém do všeobecnej roviny a požiadaj uchádzača, aby navrhol riešenie.