Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
jinak to krevize vypada slusne ...
No na FELu je to většinou tak, že nejdříve je písemná část. Na ní je tak 30 - 100 lidí. Píše se většinou v nějaké posluchárně. Někdy se dá opisovat z taháků, někdy od souseda, ale lepší je na to nespoléhat, protože pokud tě chytnou, tak máš termín v pr.... No pak se písemka vybere a minimálně tak 2 hoďky ji opravují (občas je důležité písemku šikovně odevzdat, tak aby ji opravoval někdo mírnější). Někdy jsou třeba výsledky až za dva dny.
Pak jde člověk na ústní. Někdy je to formální a jenom s tebou zkoušející projde písemku a zapíše ti známku. (Což některé staromilce strašně sere, protože podle studijního řádu musí mít zkouška ústní část. A takhle se to prostě jenom předstírá.) No a nebo je ústní část. TO se může dost různit. Většinou je to, ale tak, že si tě pozve, dostaneš otázku a čas na přípravu. Mezitím třeba zkouší někoho jiného, zatímco se připravují ostatní. Ale tohle se u nás teď příliš neděje, protože je nás hodně a není čas. Takže pokud člověk zkazí písemku, tak už většinou šanci na zlepšení nemá. Jo a obvzlášť vychytaná podmínka na odrazení studentů je to, že si mohou známku při ústní i zhoršit (a to i o více než jeden stupeň). A znáte to pořekadlo s tím vrabcem.
1.k zakoupení/nelegálnímu okopírování systému MS Win
2.k zakoupení/nelegálnímu okopírování MS Word
ta škola mi připadá dost jako bleah
ještě že chci (pokud něco z PC) tak HW,ovšem ten dálkově asi nebude tak uvidím...
Tiskni
Sdílej: