Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Když už ale mluvíme o trojce, chtěl jsem se podělit o celkový pocit zklamání. Máte taky pocit, že Firefox 3 nepřináší oproti dvojce prakticky nic nového? Grafika je trochu jiná (nechci říct lepší, prostě jiná), jsou tam asi tak tři malá vylepšení v GUI, je tam automaticky zapnutý nástroj, s jehož pomocí Google sleduje, kde uživatel browsí, ale to je všechno. Řada přirozených věcí, které mi chyběly ve dvojce, mi ve trojce chybí dál. Zejména:
Removing support for del.icio.us. Del.icio.us as a backend has been fraught with problems. Until they improve their API for developers it is simply too much work.
Co mi akorat opravdu silne vadi je, ze nedoplnuje texty ve formularovych prvcich. Nekde v bugzille jsem cetl, ze tam je nejaky chytak pri portovani Gecka... No, WebKit to snad spravi.On to doplňuje (v přihlašovacích polích). Problém je, že když máš někde dva účty (tzn. dvě uživ. jména), tak tam nezobrazí ani jedno jméno a je třeba ho zadat ručně. Heslo se doplní samo po přesunutí se do políčka s heslem. Ani nevím, jestli to je v Bugzille... A k zápisku: taky jsem asi před tři čtvrtě rokem přešel na Epiphany; dobrá volba.
Tiskni
Sdílej: