abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Jak dostat fotky ze SonyEricssonu

    24.11.2005 23:16 | Přečteno: 1846× | Linux & BSD

    Koupil jsem si nový mobil (SonyEricsson K300i) s vestavěným "foťáčkem". Abych si mohl to, co z něj leze, prohlídnout v plném rozlišení, tak to chce dostat fotky z mobilu do počítače.

    Koupil jsem si sériový kabel (350 Kč; na počítači nemám IRDA a funkčnost periferií na "sérii" je pravděpodobnější než USB), nainstaloval balíček obexftp a začal jsem zkoušet:

    $ obexftp -t /dev/ttyS0 -l
    Custom transport set to 'Siemens/Ericsson'
    Connecting...done
    Receiving (null)... <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
    <!DOCTYPE folder-listing SYSTEM "obex-folder-listing.dtd">
    <!--
     XML Coder, May 24 2005, 21:06:32, (C) 2001 Sony Ericsson Mobile Communications AB
    -->
    <folder-listing version="1.0"><folder name="ObrĂĄzky"/>
    <folder name="Zvuky"/>
    <folder name="SchĂŠmata"/>
    <folder name="Videosoubory"/>
    <folder name="JinĂŠ"/>
    </folder-listing>
    done
    Disconnecting...done
    (Telefon posílá data v utf-8 a já mám prosté cs_CZ. Přesto příkazy fungují)

    Pro stažení souboru lze použít příkaz:

    obexftp -t /dev/ttyS0 -c cesta/k/souboru -g soubor
    respektive pro stažení a vymazání souboru:
    obexftp -t /dev/ttyS0 -c cesta/k/souboru -G soubor

    Telefon neumí žádné wildcards, takže to chce stahovat po jednom. Na to jsem si napsal skriptík. "Fotky" jsou v adresáři Obrázky/camera_semc a jmenují se Obrázek(číslo).jpg, skript si vytvoří v daném umístění adresář pojmenovaný podle aktuálního data a tam obrázky stáhne. Dlužno podotknout, že se dost často vyskytují chyby, proto přenos trvá dlouho. Stažení 40 obrázků (Většina v 640x480) bylo asi na hodinu přestože vlastní stažení jednoho snímku trvá do 10 vteřin. Skript proto (velmi primitivně :-)) kontroluje úspěšnost přenosu - pokud se z jakéhokoliv důvodu fotka, tak nepřeskočí na další.

    Skriptík je tady:

    #!/bin/bash
    # Simple scipt for downloading pictures from cell-phone
    
    TODAY=`date +%Y%m%d`
    PWD=`pwd`
    PHOTO_DIR=~/data/fotky/mobil
    COUNT=$(($1+1))
    
    cd $PHOTO_DIR
    if [ ! -d $TODAY ]; then
            mkdir $TODAY
    fi
    cd $TODAY
    
    # If not told # of pics, do nothing
    if [ "$1" == "" ]; then
            echo "Usage: $0 nr_of_pics"
            cd $PWD
            exit 2
    fi
    
    I=1
    while [ $I -lt $COUNT ]; do
            PIC="Obrázek($I).jpg"
            obexftp -t /dev/ttyS0 -c Obrázky/camera_semc -g $PIC
            [ $? == "0" ] && I=$(($I+1))
    done
    
    cd $PWD
    exit 0
    Nedostatky jsou tyto: Poslední problém je trivialita, ale jak vyřešit ten zbytek nevím... Připomínky vítány

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    25.11.2005 01:05 Honza Král | skóre: 3 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dostat fotky ze SonyEricssonu
    #!/bin/bash
    
    USAGE=$( basename $(which $0)) DESTINATION_DIR [-delete]
    DEST="${1:?$USAGE}"
    DEV=
    ADRESAR=
    DELETE=${2:-}
    
    [[ -d "$DEST" ]] || mkdir "$DEST" || { echo KO; exit 1; }
    
    cd "$DEST" || { echo KO; exit 1; }
    
    obexftp -d $DEV -l "$ADRESAR" | sed -ne 's/^.*name="\([^"]*jpg\)".*/\1/p' | while read foto
    do
      printf "stahuju foto $foto..."
      obexftp -d $DEV -g "$ADRESAR/$foto" &>/dev/null || { echo KO; exit 1; }
      echo OK
      
      if [[ -n "$DELETE" ]]; then
        printf "mazu foto $foto..."
        obexftp -d $DEV -k "$ADRESAR/$foto" &>/dev/null || { echo KO; exit 1; }
        echo OK
      fi
    done
    
    exit 0
    
    uplne za to nerucim - vetsinu jsem napsal ted bez vyzkouseni, ale jadro je vzaty z myho skriptu na stahovani fotek z S55ky a to fungovalo...
    25.11.2005 01:07 Honza Král | skóre: 3 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dostat fotky ze SonyEricssonu
    jak tak na to koukam, tak budes muset minimalne vygrepovat pryc (grep -v) foldery v tom listingu, aby si se je nepokousel stahovat...

    jinak samozrejme upravuj a ptej se co hrdlo raci... ;)
    25.11.2005 01:17 Honza Král | skóre: 3 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dostat fotky ze SonyEricssonu
    jeste k tomu bodu o existenci souboru: staci pridat
    if [[ -f "$foto" ]]; then
      echo "Soubor $foto uz existuje..."
      exit 1
    fi
    
    na zacatek toho cyklu (za radek "do")
    25.11.2005 07:45 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dostat fotky ze SonyEricssonu
    S tím mazáním fotek v telefonu. V návodech bývá a jeden muž co se tím malinko zbývá to také říkal, že je lépe mazat přímo přístrojem, nikoliv při stahování. Já na tom netrvám :), jak jsem slyšel, tak dávám dál, třeba to někdo vyvrátí a nebo potvrdí.
    25.11.2005 07:50 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dostat fotky ze SonyEricssonu
    P.S. Pochopil jsem to tak, že foťák, telefon, má informace o fotce a pokud je tahle vymazaná externě, tak ty informace, zůstanou a můžou pak dělat neplechu.
    10.12.2005 17:04 j3nda | skóre: 14 | ostrava/brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dostat fotky ze SonyEricssonu
    zdravim, nevite nekdo proc mi obexftp pri tomto: obexftp -b /dev/ttyS0 -l 'Obrázky/camera_semc'

    VZDY zobrazi jenom seznam korenovych slozek? jako kdybych se nemohl dostat do podslozky. Je na to nejaka finta? o UTF-8 vim v kodovani to neni.

    mam SE K700i a [ebuild R ] app-mobilephone/obexftp-0.10.7-r1 +bluetooth 0 kB
    ___---==~[ uxunilcba | baclniuxu ]~==---__sevrer_pnly_liunx-lkie_hcaricku__/libGDX-rulez-the-W0R7D!___
    16.12.2005 15:02 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dostat fotky ze SonyEricssonu
    Od toho máš -c, který tě přepne do daného adresáře:
    obexftp -t /dev/ttyS0 -c Obrázky/camera_semc -l
    10.12.2005 17:16 j3nda | skóre: 14 | ostrava/brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak dostat fotky ze SonyEricssonu
    to ze mi to nejde je asi spravne, co? slozky jako obrazky a videosoubory nejdou vylistovat a jede se naslepo. ok?

    nebo jsem neco prehledl, pripadne v necem udelal kopanec?
    ___---==~[ uxunilcba | baclniuxu ]~==---__sevrer_pnly_liunx-lkie_hcaricku__/libGDX-rulez-the-W0R7D!___

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.