T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Televize, kterou jsem vybíral, před pár týdny, je už přes týden doma. Nakonec jsme vybrali LG 26LH2000, která až na podivné rozlišení splňuje všechny parametry a má slušnou dopřednou kompatibilitu (dostatek vstupů, h.264 dekodér, dekódování 1080p50/60). Nahrávadlo jsme vyřešili předsazením set-top-boxu před současný Panasonic DMR-ES15. Zůstala ale jedna stinná stránka: zvuk, tedy především jeho barva
Televize má totiž dva univerzální repráčky nasměrované dolů, které jsou naladěné na maximální srozumitelnost řeči a podle toho vypadá jejich podání všech ostatních zvuků. Při vyšší hlasitosti to taky nestojí za nic.
Nabízí se samozřejmá věc - připojit externí reproduktory. Nicméně se začínají objevovat problémy - jak zajistit zvuk z TV i DVD, dálkové ovládání hlasitosti a nebručení v klidu. Možnosti zapojení jsou takovéto
K dispozici mám dvě pasivní bedny od neznačkové věže s poměrně dobrým zvukem a připojením přes cinche - samce a 2000 Kč. Případně alternativně podobně staré počítačové bedny s o něco horším, ale stále velmi dobrým zvukem a 18 W RMS/kanál. Nabízí se dvě možnosti: buď koupit zesilovač s dálkovým ovládáním, na který by se připojily některé ze stávajích reproduktorů, nebo pořídit aktivní repráky s dálkovým ovládáním.
První možnost by znamenala pořídit nějaký zesilovač. Po dlouhém hledání jsem objevil něco, co by se vešlo do požadované cenové kategorie. Máte někdo s touto kategorií zesilovačů zkušenosti?
Druhá možnost znamená nákup třeba těchto repráků. Nicméně tyto konkrétní bedny nemají SB režim na ovladači a bez něj asi bude vrčet trafo...
Nakonec bych měl ještě jednu otázku: když výstupy z TV a DVD spojím přes Y-výhybku před vstupem do zesíku/repráku, hrozí nějaká možnost, že by se navzájem poškodily jejich obvody, nebo se to prostě jen smíchá?
Tiskni
Sdílej:
Ono se to zda divne, ale ja televizi k zivotu nepotrebuji. Vsechno co chci si najdu na webe.
---