Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Potřebuji poradit s výběrem nové televize a nahrávadla/DVD přehrávadla. Rád bych slyšel komentáře a rady k výběru:
Tady se toho moc nečeká. Stačí, aby to umělo přehrát DVD (nejlépe bez omezení na region, ale není podmínkou), nahrát pořad z DVB na disk a případně pak vypálit na DVD RW nebo DVD RAM.
Celková cena by se měla pohybovat mezi 12000-14000 Kč
Nabízejí se ještě dvě alternativy: nahradit televizi monitorem s repráky a HDD/DVD krabičku pomocí HTPC nebo domácího kina. HTPC by mělo výhodu univerzálnosti (možnost si v "televizi" pustit stream z internetu), ale zase bych se bál dlouhých startů (stand-by -> běžící televize přes 10 s je už těžko přijatelné), nutnosti hodin a hodin nastavování a sem tam nějaké aktualizace. U domácích kin pak zase ceny. U obojího pak nutnosti zapínat/vypínat zvlášť reproduktory a monitor, aby ve stand by nevrčely/nepískaly...
Tiskni
Sdílej:
K TV nevim, mame dva kombinovany LCD+PC Monitor (Acer Ferrari - analog a Samsung, myslim taky analog).
DVD mame tusim uz asi rok Panasonic DMR-EX88EP-K, 400GB na disku, da se to tam lehce editovat (spojovat porady do skupiny, rozdelovat skupiny, rozdelit zaznamy, vymazani casti zaznamu) a da se to kopirovat i na DVD. Ma to digital i analog. Vyhovuje mi to, zatim jsem tam nenarazil na nic, co by mi vadilo nebo chybelo.
Že by toto?
presne tohle jsem si vsimli doma...jdeme obedovat a mama vzdy zapne televizi, jenom tak na podmaz. nekdy to nechapu.
---
satelitní televize upc direct