Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pěkné, jen tak dál, ke větší slávě FAVky
java -Xmx512m -jar ....
Kam speje? Akože v minulosti sa zverejňovali zdrojové kódy úplne všetkých programov a len v poslednej dobe sa začal objavovať closed source? Takto ste to mysleli?
Odborník nemá problém binárku dizasemblovať a pochopiť čo robí. Pravda "odborník" je na tom asi horšie
Oprava, toto bola vlastne Java. Stačí len dekompilovať a ten výsledný kód býta obvykle celkom dobre čitateľný
To ste si asi skutočne pomýlili portál. Toto je portál o linuxe, nie o programovaní. A mimochodom, programy sú občas užitočné aj samé od seba, nielen z programátorského hľadiska Keď niekto naprogramuje hru, tak prvé, čo spravím, bude, že si ju zahrám. Nie, že budem pol roka študovať kód, aby som zistil, jak ju programoval. To je choré
echo "Cyril" >> m_cz.txt echo "Cecilie" >> f_cz.txt java -jar names_generator.jar m_cz.txt f_cz.txt 100000 10000 | grep "^The boy C"
nic z toho asi stejne nebudes moct pouzit ...
stlačiť GenerateLOL! Přečet sem...
stlačiť Genitálie
vsechno vyplody meho chorobneho mozku, generator se muze jit zahrabat, na tohle nema
Tiskni
Sdílej: