Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Pěkné, jen tak dál, ke větší slávě FAVky
java -Xmx512m -jar ....
Kam speje? Akože v minulosti sa zverejňovali zdrojové kódy úplne všetkých programov a len v poslednej dobe sa začal objavovať closed source? Takto ste to mysleli?
Odborník nemá problém binárku dizasemblovať a pochopiť čo robí. Pravda "odborník" je na tom asi horšie
Oprava, toto bola vlastne Java. Stačí len dekompilovať a ten výsledný kód býta obvykle celkom dobre čitateľný
To ste si asi skutočne pomýlili portál. Toto je portál o linuxe, nie o programovaní. A mimochodom, programy sú občas užitočné aj samé od seba, nielen z programátorského hľadiska Keď niekto naprogramuje hru, tak prvé, čo spravím, bude, že si ju zahrám. Nie, že budem pol roka študovať kód, aby som zistil, jak ju programoval. To je choré
echo "Cyril" >> m_cz.txt echo "Cecilie" >> f_cz.txt java -jar names_generator.jar m_cz.txt f_cz.txt 100000 10000 | grep "^The boy C"
nic z toho asi stejne nebudes moct pouzit ...
stlačiť GenerateLOL! Přečet sem...
stlačiť Genitálie
vsechno vyplody meho chorobneho mozku, generator se muze jit zahrabat, na tohle nema
Tiskni
Sdílej: