Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Tak jsem s předstihem dostal vánoční dárek - LCD Samsung 940B 19" (za něco přes 12.000,-)
Hledal jsem vadné pixely, žádné jsem nenašel. Obraz je ostrý, barvy jsou dokonalé. Odezva je vynikajcí, není vidět žádné mazání.
Dřív jsem o LCD slýchal nějakou špatnou vlastnost - už nevím, jestli šlo o to, že CRT má mít lepší barvy nebo to bylo něco jiného, ale musím říct, že žádné CRT nemůže být lepší než něco to, na co se teď koukám . Tenhle panel můžu jenom doporučit.
Teď řeším, co se starým CRT. Měl jsem nápad: na druhém CRT mít jiná Xka než na LCD. Zkoušel jsem to všelijak, ale nepovedlo se mi to. X :0.0
i X :0.1
se spustí na monitoru 0. NVidia řve: More than one matching device section found: device2. Moje xorg.conf.
Nenašel by se někdo s takovým funkčním nastavením?
Tiskni
Sdílej:
Abych jen neplkal a přihodil i stručnej návod, dělá se to v ovládacích panelech v nastavení obrazovky na záložce, kde se mění rozlišení, vybráním druhýho monitoru a použitím zaškrtávátka Rozšířit pracovní plochu i na tento monitor. V jednom režimu by to mělo obraz klonovat, v druhym vytvořit dvě nezávislý plochy v horizontální rovině.To právě nejsou dvě nezávislé plochy, ale jedna plocha přes dva monitory, neboli ekvivalent xineramy. Koneckonů, vždyť je to tam i napsané, že jde o jednu plochu roztaženou přes dva monitory. Pod pojmem dvě nezávislé plochy pod windows bych očekával, že bude mít mít každá obrazovka svůj taskbar i start menu a možnost přihlásit libovolného uživatele nezávisle na té druhé. V linuxu se samozřejmě z principu věci dá jít ještě dál a je možné si spustit třeba i víc instancí Xek, mít na každém monitoru jiné desktopové prostředí nebo kombinovat Xka na jenom a něco jiného (konzole, fb, directfb, video..) na druhém.