Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Objednal jsem si jednu - docela levnou - věc z Německa. I tak se na ní dost těším. Jako metodu doručení jsem si vybral Deutsche Post, protože vím, že klasická pošta je po Evropě velmi rychlá. Věci z Německa mám zpravidla do třech, maximálně čtyř dnů.
E-shop se bohužel trochu opozdil s odesíláním zásilky, a tak to jako bonus odeslali pomocí DHL namísto Deutsche Post. Je to sice stejná firma nebo skupina firem, bohužel je kvalita zásadně odlišná. Zatímco s Deutsche Post bych měl zásilku už dávno doma, DHL předvádí brutální harakiri a každý pohled do jejich tracking systému ve mě vyvolává ještě větší zoufalství. Zásilka je totiž na cestě už pátým dnem a doposud neopustila Německo! A ani se nedá říct, že by to někam směřovalo, spíš mi přijde, že zásilka krouží, protože po několika dnech v Hamburgu se vrátila zase zpět do Radefeldu (Lipsko), odkud byla odeslána.
Mezitím tuna "processingů" a prd z toho. Jak to tak vidím, tak by DHL nestihlo ani doručení do dalšího dne v rámci Německa, což je věc, kterou v rámci ČR dokáže i ta zatracovaná Česká pošta. WTF tam s tím pořád dělají? To je byrokracie jak na úřadě...
Takže ten "bonus" mě moc nepotěšil 
Tiskni
Sdílej:
s DHL mám podobné zkušenosti. je fakt že ten systém sledování zásilek mají propracovanej, ale to je asi tak všechno
mně připadá 3-4 dny ze sousední země docela katastrofální.