abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?

    5.2.2013 16:07 | Přečteno: 1755× | Linux

    Jako autor (neoficiálního) GamePark klienta pro Linux teď přicházím s otázkou, jestli má smysl na Linuxu podporovat jejich klienta druhé generace.

    Nový klient používaný u hry CoD2 má Flash část a nativní část. Ve Flashi většina funkcí původního klienta, jenže Flash má omezený přístup k vašemu systému.

    Proto si v případě Windows ještě musíte do systému nainstalovat a pod admin právy spouštět gpcl.exe, který přes TCP socket na 127.0.0.1:8091 zpřístupňuje Flashi další funkce. Jmenovitě přístup k souborům a adresářové struktuře, správu procesů, přístup k údajům jako identifikátory vašeho CPU, disku a síťovky (přes WMI), a pak je tam ještě nějaký přesměrovávač TCP/UDP komunikace.

    Komunikaci mezi Flashem a nativní částí kódují (pár XORům a swapům nebudu říkat šifrování), ale zjistit algoritmus byla otázka pár minut.

    Tak co, má to smysl? Po klientovi první generace byla na Linuxu docela poptávka, v případě tohoto next-gen veledíla si nejsem jistý.

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    5.2.2013 17:16 ferda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    IMHO nemá.
    AsciiWolf avatar 5.2.2013 18:28 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Nemá.
    5.2.2013 19:18 nanul
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Nikdy neměl.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 5.2.2013 19:33 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Uživatelů to mělo docela dost, takže dřív určitě měl.
    Max avatar 5.2.2013 19:37 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Jo, to byly časy. Ještě si pamatuju, jak jsi jim navrhoval napsání linux klienta zdarma, jak na tebe srali, jak jsi jim hacknul protokol, jak začali šifrovat a opět jsi to hacknul.
    Jeden čas jsi měl v klientovi zabudovaný čítač, jak moc je používaný. Ještě ho tam máš (asi ne, co?)? Podle něj by se dalo zjistit, zda to má ještě cenu.
    Zdar Max
    PS:to mi zasejc jednou ukápla slza...
    Měl jsem sen ... :(
    Luboš Doležel (Doli) avatar 6.2.2013 10:23 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Čítač je tam doteď, ale používanost lineárně klesá až k nule. Jen nevím, jestli to je nedostatkem důležitosti nebo nedostatkem viditelnosti projektu.
    Jan Šimek avatar 6.2.2013 14:39 Jan Šimek | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Taky jsem si na tuhle anabázi vzpomněl. Kdyby z jejich strany byla alespoň nějaká snaha o spolupráci, tak neřeknu, ale takhle bych se na ně z vysoka vytento.
    Max avatar 6.2.2013 20:43 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Tenkrát přes to pařilo fakt hafo lidí.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    gtz avatar 5.2.2013 20:45 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Jmenovitě přístup k souborům a adresářové struktuře atd.
    Proč bych nějaké hře toto měl umožnit?
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    Luboš Doležel (Doli) avatar 5.2.2013 21:15 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Nemá to náhodou prakticky každý proces v systému?
    pavlix avatar 5.2.2013 21:33 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    V ideálním případě by neměl mít :).
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    gtz avatar 5.2.2013 21:45 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Měly by to mít pouze systémové procesy a NE nějaký proces od výrobce her. Za chvíli by se z toho procesu mohl stát pěkný vysavač osobních a důvěrných dat (jak zabráníš, aby někdo v rámci aktualizace nepodvrhnul nějaký back-door)? Proč by měla hra mít přístup (správce) pro adresáře a soubory? Měla by mít pouze svá práva na přístup do svého adresáře. DLL které potřebuje zabezpečí systém pod s právy "System".
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    pavlix avatar 5.2.2013 21:50 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    jak zabráníš, aby někdo v rámci aktualizace nepodvrhnul nějaký back-door
    Zabránit mu aby nepodvrhnul, tedy donutit ho aby podvrhnul? :)
    Proč by měla hra mít přístup (správce) pro adresáře a soubory?
    U her zabalených v běžných balících je to současný status quo.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 5.2.2013 21:55 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Hmm, tak to už se spíš bavíme o SELinuxu. To je poněkud offtopic.
    6.2.2013 01:04 xxxxxxxxxxx | skóre: 13 | blog: rhrtshrth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Kdyby jste radši programovali pořádnej CAD namísto zabejvání se píčovínama! :-) Nula k nule pojede...
    Migi avatar 6.2.2013 01:20 Migi | skóre: 59 | blog: Mig_Alley
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    přece ti nebude fušovat do řemesla
    6.2.2013 02:09 xxxxxxxxxxx | skóre: 13 | blog: rhrtshrth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    :-))) Moje řemeslo není programování. :-)
    6.2.2013 15:01 bbb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    A sakra.
    7.2.2013 12:15 depka | skóre: 20 | blog: eterity
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    za ty roky co tu o tom porad jenom meles uz si mohl mit slusny zaklad
    8.2.2013 09:57 xxxxxxxxxxx | skóre: 13 | blog: rhrtshrth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Dit ti řikám že programit neumím. :-)
    8.2.2013 14:56 depka | skóre: 20 | blog: eterity
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    neveril bys kolik lidi neumi programovat, ale zivi se tim :D
    11.2.2013 21:19 xxxxxxxxxxx | skóre: 13 | blog: rhrtshrth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    to plati i v mém oboru...:-)))
    Bedňa avatar 8.2.2013 08:22 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Jéj na to som po rokoch úplne zabudol, chodievali sme tam. Úpadok bude asi tým, že to fakt nemá žiadnu propagáciu. No keď to napíšeš a Phoronix ti spravý nejakú propagáciu, tak sa to určite chytí :)

    Zo starým klientom sa už nedá pripojiť?
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    9.2.2013 22:18 neklan | skóre: 11 | blog: neklan_no_clan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Má GamePark ještě nějaký význam pro Linux?
    Ja jsem tento program pouzival k velke spokojenosti. Predevsim k pripojovni na Enemy territory servery Gameparku, ktere jsou skoro posledni fungujici ceske servery pro tuto hru.

    To, ze mi klient prestal fungovat je mi lito. Urcite bych velice uvita linuxovou alternativu. Bohuzel bez spoluprace z druhe strany to bude urite stat mnoho usili.

    Pokud muzu mluvit za sebe, tak smysl to rozhodne ma.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.