Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Včera a dnes jsem se snažil najít kvalitní case pro nové počítače. Je dost problém vybrat kvalitní HW obecně (obzvlášť pro Linux), ale že je problém sehnat i kvalitní skříň to už mi připadá hrozné. Ještě bych upozornil, že se mi jedná o bedny tak do 2000 Kč.
Rád bych zde napsal, co podle mě má taková kvalitní skříň splňovat. Jsem zvědavý, jestli jsem jen já tak vybíravý .
Já třeba nechápu, jak může někdo koupit (a následně někomu prodat) bednu od JNC nebo REDSTAR. To co jsem viděl byla katastrofa. Pro ně není ani cm žádná míra. „Naštěstí“ si je může vytvarovat jak chcete, je to totiž jak alobal.
Bohužel tohle platí u většiny levných beden a nezřídka i u těch kolem 2000 Kč.
Třeba Foxconn je dílensky celkem solidní, bohužel používá zrovna ty umělohmotné úchytky a to i pro HD!!. Na nich už z principu nemůže mechnika pořádně držet a možnost úchytu na šrouby chybí. Něco se dá vybrat u EUROCASE, ale bez zdroje ho jen tak nekoupíte a navíc design nic moc (spíš strašné).
Co mě ale opravdu štve nejvíc je, že se ani ze stránek výrobce většinou nedozvím pro mě důležité parametry. Někdy dokonce nenajdu ani jejich stránky (někdy ani výrobce ) a to už taky o něčem svědčí.
Vím, že jsou značky, které snad nemůžou zklamat (jako Chieftec nebo Arctic cooling), ale to už je pro normální lidi většinou neúnosná cena a navíc ani tady nebývá to uchycení mechanik vyřešené zrovna šťastně.
Začínám z toho být dost nešťastný (spíš nasraný )
Moc by mě zajímalo s jakou značkou máte ve střední třídě dobré zkušenosti. Je vůbec nějaký výrobce, který vyrábí dobré bedny, za rozumnou cenu?
Tiskni
Sdílej:
Vychytané skříně má v nabídce Autocont - sice nejlepší kousky používá výhradně pro svoje sestavy, ale i ostatní kusy stojí za to.
O tloušťce plechu není třeba spekulovat; už jenom když to člověk vezme do ruky, tak pochopí, že alobal je poněkud jiná kategorie... Vnitřní uspořádání pohodička. Občas se sice průzkum na téma "kudy dovnitř" zvrhne v menší test IQ, ale jinak můžu (v tebou zmíněné cenové hladině) s klidným svědomím doporučit.
Mam jednu desku od KME a jsem s ní dost spokojený. Zdá se mi příjemně konzervativní.
No, já chtěl vždy big tower, tahle byla z nich nejlaciněšjší.
A co jsem zjistil, kolik je v ní místa, tak už bych chtěl jen velkou skříň.