Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Včera a dnes jsem se snažil najít kvalitní case pro nové počítače. Je dost problém vybrat kvalitní HW obecně (obzvlášť pro Linux), ale že je problém sehnat i kvalitní skříň to už mi připadá hrozné. Ještě bych upozornil, že se mi jedná o bedny tak do 2000 Kč.
Rád bych zde napsal, co podle mě má taková kvalitní skříň splňovat. Jsem zvědavý, jestli jsem jen já tak vybíravý .
Já třeba nechápu, jak může někdo koupit (a následně někomu prodat) bednu od JNC nebo REDSTAR. To co jsem viděl byla katastrofa. Pro ně není ani cm žádná míra. „Naštěstí“ si je může vytvarovat jak chcete, je to totiž jak alobal.
Bohužel tohle platí u většiny levných beden a nezřídka i u těch kolem 2000 Kč.
Třeba Foxconn je dílensky celkem solidní, bohužel používá zrovna ty umělohmotné úchytky a to i pro HD!!. Na nich už z principu nemůže mechnika pořádně držet a možnost úchytu na šrouby chybí. Něco se dá vybrat u EUROCASE, ale bez zdroje ho jen tak nekoupíte a navíc design nic moc (spíš strašné).
Co mě ale opravdu štve nejvíc je, že se ani ze stránek výrobce většinou nedozvím pro mě důležité parametry. Někdy dokonce nenajdu ani jejich stránky (někdy ani výrobce ) a to už taky o něčem svědčí.
Vím, že jsou značky, které snad nemůžou zklamat (jako Chieftec nebo Arctic cooling), ale to už je pro normální lidi většinou neúnosná cena a navíc ani tady nebývá to uchycení mechanik vyřešené zrovna šťastně.
Začínám z toho být dost nešťastný (spíš nasraný )
Moc by mě zajímalo s jakou značkou máte ve střední třídě dobré zkušenosti. Je vůbec nějaký výrobce, který vyrábí dobré bedny, za rozumnou cenu?
Tiskni
Sdílej:
Vychytané skříně má v nabídce Autocont - sice nejlepší kousky používá výhradně pro svoje sestavy, ale i ostatní kusy stojí za to.
O tloušťce plechu není třeba spekulovat; už jenom když to člověk vezme do ruky, tak pochopí, že alobal je poněkud jiná kategorie... Vnitřní uspořádání pohodička. Občas se sice průzkum na téma "kudy dovnitř" zvrhne v menší test IQ, ale jinak můžu (v tebou zmíněné cenové hladině) s klidným svědomím doporučit.
Mam jednu desku od KME a jsem s ní dost spokojený. Zdá se mi příjemně konzervativní.
No, já chtěl vždy big tower, tahle byla z nich nejlaciněšjší.
A co jsem zjistil, kolik je v ní místa, tak už bych chtěl jen velkou skříň.