Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tahle věc mě fakt zaujala: Na stránce Brainstroming Prague lze nalézt nejčastější výtky k této ditribuci. Naprosto nejpopulárnější je výtka "Way we do packaging is ineffective" pod kterou se "podepsalo" nejvíce lidí: Interested: Michal Hrusecky, Pavol Rusnak, mvyskocil, Petr Uzel, Tomas Cech, anicka, Stanislav Brabec. Jak se zdá, SUSE týmu leze stávající systém RPM pěkně krkem:
Aktuálně je Seagate jediný, který nabízí nové modely disků s 500GB plotnami otáčející se plnou rychlostí 7200rpm. Oba jeho konkurenti tyto plotny zatím používají pouze v "zelených" discích s 5400rpm. Parametrově jsou tedy nové disky Seagate velkým lákadlem neboť jsou jediné na trhu. Je ovšem rozumné si nějaký nový Seagate pořídit? Poslední 2 řady 7200.10 a 11 byly obrovským průserem, kdy zkolaboval firmware, a oprava od Seagatu zničila i ty disky, které chyba zatím nepostihla. Firma mezitím lhala a mlžila, čímž neúprosně zvyšovala škody. Na Shlashdotu se objevil zápisek údajného zaměstnance Seagate, který k tomu přidává i pohled zevnitř. Věříte ještě Seagate jako dodavateli disků? Koupili by jste si potom všem ještě Seagate?