Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Vždycky když jsem experimentoval s jinýma přehrávačema, nakonec jsem se vrátil.
TepSonic to zmeni
A co je tedy podle slov odborníka lepší než C++ (ve stejné rovině, tj jazyk přímo kompilovaný do strojového kódu)?D
O rozsahu nebyla rec. C++ bych dokazal pochopit, kdyz se chce rychlost, vykon a efektivita. Nic takovyho Amarok nepotrebuje.Aha, tak proto se teď dělala optimalizace scanování kolekce. Ono to vlastně nemusí být rychlé, efektivní a o paměťových nárocích ani nemluvím. Kdyby si tohle řekl každý, tak mi Core2Duo a 4GB za chvíli nebudou stačit.
A jsem si treba dost jistej, ze jsem mnohem chytrejsi nez tyPoměřovat
Nemám rád když jsou grafický aplikace psaný ve vysokých jazycích.
A to jako proč?
Jinak, co by se mi libilo u hudebnich prehravacu (treba to nekdo napise): U kazde pisnicky v kolekci by bylo ulozeno kladne realne cislo (mozna by bylo jednodussi ukladat jako logaritmus, viz dal). Dohromady (po normalizaci) by tato cisla udavala pravdepodobnosti, ze se ta pisnicka bude prehravat. Tohle realne cislo by bylo mozne vynasobit/vydelit konstantou pri prehravani dane pisnicky pomoci kliknuti/stisknuti neceho. Takze, timhle zpusobem bych si mohl rict, ktera pisnicka se mi libi vic a ktera min, postupne by se tak skladala tato informace, a ty co se mi libi vic, by se pak automaticky prehravaly s vetsi pravdepodobnosti. Jeste by to slo vylepsit. Za prve, slo by nastavit, jak moc chci experimentovat - jestli chci slyset jen ty nejlepsi pisnicky nebo dat prostor i tem ostatnim (coz by bylo neco jako mocnina toho cisla). Za druhe, bylo by hezke, kdyby se ta informace dala nejak slozit s necim jako "subjektivni tag nalady" te pisnicky, a podle nej by to pak slo vybrat (treba kdyz chci ty smutne, nebo ty pri kterych se dobre programuje a tak).Tohle už Amarok má. Stačí používat hodnocení a ve volbách náhodného přehrávání zvolit upřednostňování nejlépe hodnocených (případně jde používat přehrávání s nejvyšším skóre).
Tiskni
Sdílej: