Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
1. sehnat telefon ktery jde prepnou do offline stavu (existuje neco takovyho?)Airplane mode. To má skoro každý. Asi by nebol problém to naozaj overiť cez merač signálu apod. Alebo používaj nejaký starši "dumb" telefón, tie nabootujú za pár (desiatok) sekúnd. S vybratou baterkou sa asi na sieť ľahko nepripojí
3. telefon nechat doma a sebou nosit nejakej jinej bez sim, nebo nejaky jiny zarizeni s podobnyma funkcema, ktery ale neni pripojeny v siti.Ja som takto pred dávnymi rokmi nosil (dumb, iné neboli) mobil a PDA. Ešte v časoch Palm OS. Neskôr som sa aj z (nového) PDA občas pripojil cez bluetooth na mobile internet. Potom som to ale skombinoval, lebo nosiť 2 veci je otrava.
4. sehnat (vyrobit) nejaky pouzdro ktery by odstinilo signal (Faradayova klec). Predpokladam ale ze kdyz bych to vytahl z pouzdra treba abych se podival na hodiny tak by se telefon hned pripojil...Stačí jemná kovová sieťka, cez ktorú by bolo vidieť display.
To abych ten meric signalu nosil sebou...Takové ty blikací nálepky, případně přebastli LEDku na sirénku. Faradayovu klec bych nepoužíval, při network search se šťaví baterka.
1. sehnat telefon ktery jde prepnou do offline stavu (existuje neco takovyho?)jj, celkem dost telefonů má režim pro použití v letadle – vypnou se rádiové části.
vyndavat sim, problem je ze sim v mym telefonu je az pod baterkou a vyndavat ju a davat zpatky je otrava... (a pomuze to vubec ?)Na to právě pozor – když tě budou sledovat, tak můžou jít (a dost možná půjdou) i po IMEI tzn. identifikují tvůj přístroj – že tam máš jinou SIMku je už pak jedno.
telefon nechat doma a sebou nosit nejakej jinej bez simAle i ten bez SIM by musel být offline, protože jinak se připojí pro možnost nouzového volání (112) a podle toho, kde se s ním pohybuješ by si ho s tebou mohli spojit (typicky místa: domov – práce – škola – přítelkyně…)
Nevyhoda je ze v pripade nejakyho necekanyho problemu (treba rozbity auto) bych nemohl zavolat pomoc.Na to je potřeba mít jeden přístroj vyhrazený pro tyhle případy – zapneš ho, jen když je potřeba. Ale je to dost nepohodlné… záleží, jak moc jsi paranoidní. Taky by se dalo použít nějaké staré dobré PDA – nějaké, co jde upgradovat na GNU/Linux, ty kapesní Windows jsou na palici. Případně nějaký Palm, Psion… Nebo Openmoko, tablet bez GSM modulu, malý netbook atd.
zavřít do plechové schránkyTo není zas tak jednoduché, jak to vypadá. GSM projde lecčím.
Kovom nie. Ale musi byt dosledne uzavrety - napr. taka plechova doza od caju je vyborna.zavřít do plechové schránkyTo není zas tak jednoduché, jak to vypadá. GSM projde lecčím.
A propo by jiste stacila nejaka kovova sitkaSprávne treba naňho hodiť sieť, studenú, teplú a do klece
*něconěco...#
), včetně hlasových. Některé karty jen pro datový provoz to mají už od operátora, pokud si jí dáte do telefonu, tak z ní nejde volat ani se na ní nejde dovolat (jak je to s 112 jsem tenkrát nezkoušel). To, jestli to jde i doopravdy, záleží už ale na operátorovi, respektive na tarifu.
InspiraceA to by mě zajímalo kolik těch historek je pravdivých...
Tiskni
Sdílej: