Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Hry hraje na Amize, Visty nemá, protože tam nejdou, aplikace nevyvíjí, protože by si je ostatní neměli na čem spustit a virtualizaci nepotřebuje, protože Amiga je nejlepší.
Asi mi něco uniklo, ale v té Amize je Pentium 4 na 2.0 GHz? Otázka přeci zněla, zda může mít "normální uživatel" důvod upgradovat z takového stroje na novější. Jinak má IMHO člověk, který dodnes preferuje Amigu oproti PC, k obvyklé představě normálního uživatele ještě o kus dále než já…
Ba ba, slza ...
+1, na to, kolik lidí se tu sejde, si myslim, že i na to Quadro by se sešly $
Samozrejme, ze si rada lidi mysli, ze prekladat nejake systemove hlasky do cestiny je take pomoc pro komunitu, ale tyto kraviny uz rade lidi dochazeji a snad se od toho uz konecne upousti.Hlavně, že portál s minimální návštěvnosti někoho vytrhne.
Tiskni
Sdílej: