Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Stali navstevovatele to jiz zaregistrovali, penguin.cz ma hardwarove problemy. Hrdost provozovatelu asi ovsem nedovoli aby pozadali komunitu o pomoc. Proto tento zapis, doufam jejich jmenem.
V mnoha nedavnych prospevcich jsme si zde na abicku mohli precist, jak vetsinou mladi nadsenci planuji nove, intergalakticke hardware pod stromecek. Pro nas starsi, prislusniky commodore64 generace je to trochu smutne jak se mrha se zdroji , ale svet hned nezmenime. V kazdem pripade je jasne, ze po vanocich bude v mnohych rodinach mnozstvi volneho hardare, ktere jiz neni nasaditelne pro Ubuntu, SUSEOpen a podobne narocne nesmysly (pamatujete si, jak se kdysi argumentovalo, jak je Linux skromny v narocich ... SUSE dekujeme).
Nebylo by na miste toto hardware venovat penguinovi. Byla by to konecne prvni komunitni akce, ktera by byla smysluplna. Samozrejme, ze si rada lidi mysli, ze prekladat nejake systemove hlasky do cestiny je take pomoc pro komunitu, ale tyto kraviny uz rade lidi dochazeji a snad se od toho uz konecne upousti.
Mozna, ze se admin penguinu vyjadri, kam bychom mohli hardware zaslat. Byla by to skutecne skoda, kdyby meli penguiny zavrit, je to jediny server, kteri maji ve stanovach, ze se nema server zasvinit temi zpravickami o kazde pitome release a o tom kde jaky sef jake firmy dal vypoved.
Tiskni
Sdílej:
Hry hraje na Amize, Visty nemá, protože tam nejdou, aplikace nevyvíjí, protože by si je ostatní neměli na čem spustit a virtualizaci nepotřebuje, protože Amiga je nejlepší.
Asi mi něco uniklo, ale v té Amize je Pentium 4 na 2.0 GHz? Otázka přeci zněla, zda může mít "normální uživatel" důvod upgradovat z takového stroje na novější. Jinak má IMHO člověk, který dodnes preferuje Amigu oproti PC, k obvyklé představě normálního uživatele ještě o kus dále než já…
Ba ba, slza ...
+1, na to, kolik lidí se tu sejde, si myslim, že i na to Quadro by se sešly $
Samozrejme, ze si rada lidi mysli, ze prekladat nejake systemove hlasky do cestiny je take pomoc pro komunitu, ale tyto kraviny uz rade lidi dochazeji a snad se od toho uz konecne upousti.Hlavně, že portál s minimální návštěvnosti někoho vytrhne.