Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
prosim pritomne, zejmena matematicke fandy o pomoc. Hledam jednu knizku z mladi, sbirku zvlastnich matematickych uloh
V te knizce byla rada prikladu, ktere jsou notoricky znamy, jako ta s tim medvedem, ktereho ten lovec zastrelil na tom severnim polu, ale i relativne nezname. Vzpominam si na jednu, ktera zacinala nejak takhle: "za svetove valky znicil granat sochu vojaka z davnych dob. Kdyz postupne vynasobime polovinu veku velitele, dobu po kterou socha stala, delku kopi, ktere vojak drzel .... tak dostaneme 4128986. Jak stary byl velitel, ktery tenkrat velel?
Nebo tam byla ta Einsteinova uloha o tom cestujicim, co denne prichazi na to nadrazi v Curychu a naseda nahodne do toho vlaku, co prave stoji na nastupisti. Ty vsechny ulohy jsou vice nebo mene zname.
Ten hlavni duvod je, ze jako zvlastni pamlsek byla na zaver uloha, ktera ukazovala, jak na 3 vazeni na rovnoramennych vahach je mozno z 12 na prvni pohled stejnych predmetu ukazat na ten, ktery je lehci nebo tezsi a dokonce rici, zda je tezsi nebo lehci. U toho komickeho postupu stalo, ze nikdo nevi proc se to da tim postupem zjistit, ale ze to holt funguje.
Takze jestli nekdo neco vite, prosim o zpravu P.S. At zije ubuntu a pan Tomes!
Tiskni
Sdílej:
Dokud jsem si to nespočítal tak jsem myslelDokud jsem si to nespočítal tak jsem nevěděl že x=-3/4