Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
na zaklade jedne diplomove prace zpristupnila technicka univerzita v Curychu web pro spravu projektu. Tak trochu je to konkurence k SF. S tim rozdilem, z je mozne tam hostovat i closed source projekty
To je super zpravicka. Konecne se dochazi k tomu, ze open source neni zadny vselek, nybrz naopak, z to ma i sve stine stranky. Ta nejzavaznejsi je, ze otevrene zdrojaky vybizeji k tomu si nedelat starosti s rozhranimi. Kdyz chce nekdo neco zmenit, tak se proste vezme zdojak a priohne si to. Takhle nejak si to i dnes asi RMS predstavuje. Bohuzel nejen on. Mame ve firme praktikanta, je Bc. a pristi rok bude inzenyr. O standardizaci v zivote neslysel. Navic mu nalili do hlavy, ze to nejdulezitejsi jsou v zivote pointry a dynamicky layout.
No nic, konec narku. Je hezky, odpoledne jdu do prirody. S Verou. S Verou chodim rad a taky nekdy s Miladou. Mohu si s nimi pekne povidat. A nekdy vecer i vic. Ale predtim k odpolednimu si dame caj. A nez ho Verka pripravi, tak si cvicne prelozim NetBSD.
Tiskni
Sdílej: