Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
tak nam hosi z MySQL predhodili dalsi engine - tentokrat pro MyISAM, aby nedochazelo k poruseni tabulek, kdyz ta povestna uklizecka vytahne kabel ze servru
Pri te prilezitosti by bylo mozna vhodne, aby se uzakonilo nejlepe v ustave a i v deklaraci lidskych prav, ze kazde zpracovani dat se _musi_ provadet v transakcnim provozu, s recovery, vice logging-volumes (samozrejme na ruznych mediich) a take za plne redundance vsech pouzitych komponent.
Zejmena man na mysli ta pracovni mista, kdy jedna ucetni zmeni na datech 10 bytu za hodinu a pracuje se systemem sama. Takova mista jsou jeste dnes obcas provozovana bez vyse uvedenych opatreni a pritom zde mame jak vime velky vyber transkacnich stroju, ktere nam administrtorum zajistuji pracovni mista. Oracle, DB2 jsou pro mensi aplikace zdarma, MSSQL je navic intergalakticke software, ktere dnes jiz uctuje za ucetni samo, navic zde mame Postrgesql, kdyz by bylo potreba misto tech 10 bytu menit za hodinu 20.
V zajmu nasich administratorskych mist proto prosim vsechny kolegy, aby tlacili na to, ze bez transakci nepracujeme!
Tiskni
Sdílej:
"vice logging-volumes (samozrejme na ruznych mediich)"Odečti si Firebird, tam tohle nepotřebuješ.
navic zde mame Postrgesql, kdyz by bylo potreba misto tech 10 bytu menit za hodinu 20Ale jakmile zamestnas dalsi 2 ucetni, tak budes potrebovat admina na full-time, jehoz jedinou naplni prace bude patrat, proc je to safra tak pomale?
kazde zpracovani dat se _musi_ provadet v transakcnim provozuJako na eBayi