abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Komunita

    Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:55 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 04:00 | Nová verze

    raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 18:33 | IT novinky

    Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 15:33 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 23:11 | IT novinky

    Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 22:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 26.04 LTS Resolute Raccoon. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 11. vydání s dlouhodobou podporou (LTS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1428 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    BASH: knihovna na čtení kódu stisknutých kláves k zpracování

    14.3.2006 16:20 | © | poslední úprava: 14.3.2006 23:07

    Tak někdy před týdnem jsem spáchal maličkou a prostoučkou knihovnu pro čtení a obsluhu stisků kláves v čistém Bourne Again Shellu. Řekl jsem si, že se někomu může třeba hodit. Knihovna obsahuje i příklad jak s funkcemi v ní obsaženými pracovat. PS: Ty hodnoty fungují dobře mě, nikdo netvrdí, že v jiných terminálech a s jiným nastavením to bude fungovat! (UPDATY budou probihat chaoticky.)

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    14.3.2006 16:28 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BASH: knihovna na čtení kódu stisknutých kláves k zpracování
    Tenhle BASH by taky nemusel bej špatnej. Divadlo Komedie mám rád..
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    14.3.2006 16:30 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BASH: knihovna na čtení kódu stisknutých kláves k zpracování
    Tenhle BASH me fakt nezajima! Jsem z divadelni rodiny. :-D
    14.3.2006 16:32 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BASH: knihovna na čtení kódu stisknutých kláves k zpracování
    Dosti dobrej nápad! Ještě přidat nějaké API pro výstup, zpracovávat eventy od gpm, a máme ncurses v bashi :) Dokonce bys mohl zjistit i LINES a COLS, a to i bez ioctl()- stačí kurzor přesunout na pozici 999,999 a pak zjistit jeho skutečnou polohu.

    Akorát curses si s dekódováním escape sekvencí dává mnohem víc práce- např. když je mezi znaky víc než 1s pauza, tak se to neinterpretuje jako ESC sekvence apod.. Ale na normální použití ve skriptech to stačí.
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    14.3.2006 18:31 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BASH: knihovna na čtení kódu stisknutých kláves k zpracování
    Ad 1. odst.: to delat nebudu, ani to nema byt ucelem.

    Ad 2. odst.: to by slo zaridit, ale delat se mi to nechce.

    Potrebuju spis poradit s workaroundem na ctrl-c. `trap nejaka_fce INT' neni problem, ale spis jak zaridit, aby pak ty funkce readkey a readesckey vracely ten ctrl-c. Zatim moc predstavu jak toho docilit nemam.

    Pak je take dost velky problem s nastavenim terminalu. Chce to co nejvice vyuzit moznisti bashe a konstrukci ala $'\n' aj. Takove veci budou fungovat ve vsech terminalech, protoze se o to postara sam bash. Ale veci jako F1 a Alt-F1 uz fungovat nemusi, a typicky ani nemusi fungovat kurzorove sipky a dalsi veci. S tim bych take potreboval poradit.
    15.3.2006 11:35 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BASH: knihovna na čtení kódu stisknutých kláves k zpracování
    Ad 1) to chceš mít interaktivní vstup a řádkový výstup?

    Ad 2) jasne, je to zbytecna komplikace. Curses to dela jen proto ze nektere sekvence se prekryvaji, na dnes uzivanych terminalech to ale uz doufam neplati.

    Ad 3) nojo, bash nema longjmp() :( Asi to budes muset pouzit nikoliv jako knihovnu, ale jako proces ktery kody klaves posila na stdout. CTRL-C bude jednoduse posilat kod ze signal handleru misto z hlavni smycky.

    Ad 4) Asi budeš muset koukat na $TERM. Prakticky bude asi stačit podporovat "linux" a "xterm". Kódy pro funkční klávesy a myslím že i něco dalšího se opravdu liší (nikdo mi nikdy nebyl schopen vysvětlit proč). http://dickey.his.com/ncurses/hackguide.html
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    14.3.2006 18:37 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BASH: knihovna na čtení kódu stisknutých kláves k zpracování
    Jo, a dalsi otazkou je, co s klavesou Backspace. U me to hodi prazdny retezec! To se sice da krasne testovat, ale radi bych z toho dostal neco jako $'\b'. Netusi nekdo jak?

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.