Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
A?
Tiskni
Sdílej:
To je jako nejkratší kritika ... No a?
Teď se mi asi zasmějete, ale… tohle nešlo hodnotit jinak než za 3. Připomělo mi to totiž scifi povídku „Mimozemšťané, kteří věděli úplně všechno“ z knížky „Nejlepší povídky scifi 1985“. Pár úryvků si nemůžu odpustit:
…když do pokoje vrazil ministr zahraničí. „Pane prezidente,“ vyhrkl s očima jako talíře, „Mimozemšťané jsou tady!“ Prostě jen tak. „Mimozemšťané jsou tady!“ Jako bych snad já měl mít nějaký pojem, co si s nimi počneme.
„Jistě,“ řekl jsem nevzrušeně. Hned zpočátku svého prvního volebního období jsem se naučil, že „Jistě,“ je jeden z nejlepších a nejbezpečnějších komentářů, které mohu k jakékoliv situaci přičinit. Když jsem řekl „Jistě,“ znamenalo to, že jsem novou zprávu strávil a nyní klidně a inteligentně čekám na další informace. Tím jsem dostal míč zpátky na hřiště mých poradců. Pro případ, že by už nic jiného nedodal, jsem si připravil své další prohlášení. Bude znít: „Nuže?“ Tím mu dám najevo, že jsem plně na výši situace, ale že ode mne nikdo nemůže čekat nějaké závazné rozhodnutí bez dalších informací – a že pokud takovými informacemi nedisponuje, nemá mi do Oválné pracovny vůbec co vrážet.
řekl bych, že I! (latinsky přijď - pokud si to pamatuju dobře, jsou to roky) je kratší, a to jak co do písmene, tak do interpunkčního znaménka.mozna kratsi co do psani, ale o to delsi pri vyslovnosti :P