Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
cd /usr/share/polkit-1/actions
.
3. Vyhladáme a otvoríme súbor org.freedesktop.consolekit. V tomto súbore sú zadefinované D-bus správy, ktoré povoluje policikit od consolekit. Detaily v tomto smere popisuje prislušná dokumentácia. Nás zaujímaju riadky začinajúce textovým reťazcom : "action_id".
Nás zaujímaju tieto action_id : org.freedesktop.consolekit.stop a org.freedesktop.consolekit.restart
Spomínane riadky definujú správanie systému pre vypnutie a reštart.
V riadkoch allow_active majú definované yes, čo znamená, že systém môže vypnúť ktokoľvek. Podrobnosti sú dostupné v manuálne prístupnom cez príkaz man polkit
.
Existujú dve možnosti ako danú vec aplikovať :
Prvý je zapísať do riadkov allow_active reťazec no alebo auth_admin.
Druhý je vytvoriť podľa manuálu, ktorý je dostupný cez príkaz man pklocalauthority
.
Upozornenie : Autor nezodpovedá za škody spôsobené aplikáciou daného postupu. Daný postup je určení pre debian 6.
Tiskni
Sdílej:
nebo vytrhnout napájecí kabel?
Přidal jsem do výběru. Jako chlív to tam asi dlouho nezůstane ...
Bráchovi zalez nějakej malej brouček pod sklo u lcd monitoru a tam chcíp, teď to vypadá jako když tam má 3 dead pixely nad sebou Jo a někomu taky z ábíčka tam zalez dokonce mravenec, před dávnými časy tu o tom byl blog i s fotkama. A ohnivý mravenci (u nás se zatim nevyskytujou) prej zničí komplet komp když se dostanou dovnitř, něco prokoušou a zbytek vyzkratujou jejich mrtvý těla.