Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Téma tohto blogu je o spôsobe záznamu hrania hry supertuxkart.
Téma blogu je o spôsobe záznamu hrania supertuxkart.
Na záznam som použil ffmpeg
. Metóda záznamu x11grab
.
Záznam bol vytvorený pomocou x11grab čo je záznam priamo z výstupu X11. V mojom prípade bolo použité rozlíšenie 1024x768 s určitým posunutím zaznamenávanej oblasti. Po testovaní som použil framerate s hodnotou 100.
Zvuková zložka bolá získana zo zdroja pulse bez akýchkoľvek úprav.
Použitý formát je avi. Keďže pri použití kompresia neboli výsledky uspokojivé.
Použitý príkazový riadok ffmpeg -f x11grab -framerate 100 -video_size 1024x768 -grab_x X -grab_y Y -i :0.0 -f pulse -i default -q 1 výstupný súbor avi
.
Z dôvodu, že chcem aby záznam bol kvalitný ale zároveň prijateľne veľký som vybral mp4 s kodékom h264 a zvuk je skopirovaný v pôvodnom formáte.
Paramter -q je nastavený na minimálnu qvantizáciu a nastavený je framerate 25.
Výsledný súbor je desaťkrát menší ako pôvodný mpeg4 záznam s frameratom 100.
Použitý príkazový riadok ffmpeg -i subor avi -f mp4 -c:v h264 -c:a copy -q -r 25 výstupný mp4 súbor
.
Záznam je dostatočnej kvality. Na vlastné použitie je dostatočný.
Tento blog nie je návodom.
Tiskni
Sdílej: