Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Téma tohto blogu je o spôsobe záznamu hrania hry supertuxkart.
Téma blogu je o spôsobe záznamu hrania supertuxkart.
Na záznam som použil ffmpeg
. Metóda záznamu x11grab
.
Záznam bol vytvorený pomocou x11grab čo je záznam priamo z výstupu X11. V mojom prípade bolo použité rozlíšenie 1024x768 s určitým posunutím zaznamenávanej oblasti. Po testovaní som použil framerate s hodnotou 100.
Zvuková zložka bolá získana zo zdroja pulse bez akýchkoľvek úprav.
Použitý formát je avi. Keďže pri použití kompresia neboli výsledky uspokojivé.
Použitý príkazový riadok ffmpeg -f x11grab -framerate 100 -video_size 1024x768 -grab_x X -grab_y Y -i :0.0 -f pulse -i default -q 1 výstupný súbor avi
.
Z dôvodu, že chcem aby záznam bol kvalitný ale zároveň prijateľne veľký som vybral mp4 s kodékom h264 a zvuk je skopirovaný v pôvodnom formáte.
Paramter -q je nastavený na minimálnu qvantizáciu a nastavený je framerate 25.
Výsledný súbor je desaťkrát menší ako pôvodný mpeg4 záznam s frameratom 100.
Použitý príkazový riadok ffmpeg -i subor avi -f mp4 -c:v h264 -c:a copy -q -r 25 výstupný mp4 súbor
.
Záznam je dostatočnej kvality. Na vlastné použitie je dostatočný.
Tento blog nie je návodom.
Tiskni
Sdílej: